Sağlık

Cilt Bakımı ve Sağlıklı Yaşam İçin İpuçları

Yaşlanma süreci ne yazık ki yavaşlatabileceğimiz bir şey değil, fakat iyi bir cilt bakımı rutini oluşturabilirseniz tüm bunlara rağmen genç görünen bir cilt elde edebilirsiniz.

Cilt Bakımı ve Sağlıklı Yaşam İçin İpuçları

Cilt Bakımı ve Sağlıklı Yaşam İçin İpuçları? Yaşlanma süreci ne yazık ki yavaşlatabileceğimiz bir şey değil, fakat iyi bir cilt bakımı rutini oluşturabilirseniz tüm bunlara rağmen genç görünen bir cilt elde edebilirsiniz. Üstelik cildinizi nasıl sağlıklı ve genç tutacağınızı düşünmek için asla geç değil. Hala bu konuda bir şansınız varken cildinize ve vücudunuza en iyi ve en sağlıklı şekilde bakmanın yollarını düşünmeli, bunları araştırmalı ve harekete geçmelisiniz.  Yaptığınız diyet, güneşe maruz kalıp kalmamanız, ne kadar su içtiğiniz ve düzenli olarak cildinizi nemli tutup tutmadığınız gibi cildinizin yaşını belirleyen çeşitli etkenler bulunmaktadır.

İyi Bir Yüz Peelingi Uygulayın

Yüz peelingi eski ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olan, bir uygulamadır ve böylece yeni hücreler sağlıklı şekilde oluşabilir. Bu süreç peeling olarak adlandırılır ve haftada en az iki kez cildinize uygulanması gerekir. Yüz peeling işlemini kendiniz elinizde bulunan şeker gibi malzemelerle evinizde uygulayabilirsiniz. Ayrıca şekeri hindistancevizi yağıyla karıştırabilir ya da şekeri çiğ bal ile de karıştırabilirsiniz. Malzemelerinizi bir kapta karıştırın ve yüzünüzde köpürtün. Ardından karışımı yüzünüze yaklaşık 1 dakika nazikçe sürün ve 10 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

Kaliteli Nemlendirici Kullanın

Sağlam bir cilt bakım rutini oluşturduğunuzda yapmanız gereken en önemli şeylerden biri ise cildinizi nemli tutmaktır. Yüz kremi, cilt bakımı için biçilmiş bir kaftandır çünkü cildi rahatlatmaya yardımcı olan inanılmaz özelliklere sahiptir.

Su bazlı cilt kremleri sivilceli bir cilde sahipseniz sizin için harikadır çünkü kızarıklığı ve kırılmaları azaltmaya yardımcı olurlar. Bu kremler ayrıca cildinizin daha az yağlı olmasına yardımcı olacak olan fazla yağ üretimini azalttığı da bilinmektedir.

 

Mümkün Olduğunca Doğal Cilt Ürünleri Seçin 

Cildinizi sizin için gerçekten zararlı olabilecek farklı kimyasallara maruz bırakmamak gerekir çünkü bunlar yüzünüzde kırışıklıklara, kuruluğa ve tahrişe sebep yaratabilirler. Kendiniz ve cilt sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şey, cilt bakım ürünlerinizi tamamen doğal, koku, boya ve alkol içermeyen ürünler tercihe etmektir. Tamamen doğal içerikler içeren ürünleri kullandığınnızda, cildinize ne uyguladığınızı bilmiş ve bu sayede içinizi rahat tutmuş olursunuz

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu