Dekarasyon

Dekorasyonda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyonda renk uyumu nasıl olmalıdır sorusunun cevabını bilmeniz önemlidir.

Dekorasyonda Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Yeni bir eve taşındınız ya da evinizi yeniden dekore etmek istiyorsunuz, nasıl bir renk uyumu istersiniz? Alışılmışın dışında bir ev dekorasyonu için uyumlu renkleri bir arada kullanmanız en ideal alternatiflerdendir. Dilerseniz en sevdiğiniz rengi dilerseniz de cesur bir rengi tercih edebilirsiniz. Bu renkleri uyumlu bir şekilde ev dekorasyonunuzda kullanmanız oldukça kolay. Ancak dekorasyonda renk uyumu nasıl olmalıdır sorusunun cevabını bilmeniz önemlidir.

Giydiğimiz kıyafetlerden taktığımız aksesuarlara kadar renk uyumuna dikkat ederiz. Aynı durum ev dekorasyonunda renk uyumu için de geçerlidir. Birbiriyle uyumlu renklere ve tonlara sahip ürünleri kullanarak hayalini kurduğunuz dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Üstelik bunu çok ufak tüyolarla gerçekleştirebilmeniz de mümkün.

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumunu Yakalamak İçin Ufak Tüyolar

Sizi içine çeken ve rahatlatan bir ev dekorasyonuna ne dersiniz? Özellikle de günün yorgunluğunu en iyi şekilde atabilmeniz için uyumlu renklere sahip dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

  • Siyah, beyaz ve gri gibi farklı renklerin bir araya geldiklerindeki uyum bambaşka bir manzara ortaya koyar. Tabii belirttiğimiz renk uyumunu yakalamak tamamen sizin tarzınıza kalmış bir durum. Dilerseniz bej renklerinin hakim olduğu bir dekorasyona haki ya da soft yeşili dahil edebilirsiniz.
  • Evinizi dekore ederken ya da baştan aşağı düzenlerken ilk olarak kendinize ne yapmak istediğinizi sormalısınız. Sonrasında ise dekorasyonda renk uyumu nasıl olmalıdır sorusunu yöneltebilirsiniz. Bu sayede kafanızda evinizdeki değişiklik için uygulayabileceğiniz fikirler canlanmaya başlayacaktır.

 

Salon dekorasyonlarında renk uyumunun önemi daha da ön plana çıkar. Bu bakımdan dekorasyonda renk uyumu konusunda özellikle salonunuzda dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Koltuklarınızın, halınızın ve vitrin takımınızın renklerinin uyumlu olması önemlidir. Ancak bu sayede bir bütün olarak gözüken hoş bir salon izlenimi tasarlayabilirsiniz. Bej ve beyaz renkleriyle birlikte ahşabın rahatlığından yararlanabilirsiniz. Bu dekorasyona kahverengi tonları da katarak salonunuzu canlandırabilirsiniz.

Son dönemlerin salon dekorasyon trendlerinden biri de yeşil ve mavi tonlarının kullanılmasıdır. İkisi birbirinden ayrı skalada renkler diyor olabilirsiniz ancak renk uyumu yakalandığında sonuç oldukça muazzamdır. Dekorasyonda renk uyumu nasıl olmalıdır diyorsanız, mavi ve yeşilin birbirine en yakın tonlarını kullanabilirsiniz. Su yeşili bir halı, açık mavi tonlarında bir kanepe seçimi hayalini kurduğunuz ton uyumunu size sağlayacaktır. Üstelik bu ufak tüyolar ile mükemmel bir salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Renk Uyumuna Göre Yatak Odası Dekorasyonları

Kendinize özel bir yatak odası dekorasyonu için öncelikle renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Günümüz yatak odası takımlarına baktığınızda belli bir renk skalasından gidildiğini görebilirsiniz. Bu doğrultuda yatak odanızdaki mobilyalara uygun tonlarda halı, kilim ve duvar boyası tercih etmelisiniz. Peki, dekorasyonda renk uyumu nasıl olmalıdır biliyor musunuz? Kullanacağınız mobilya ve duvar boyası renklerini seçtiğiniz dekoratif ürünlerle bağdaştırmanız önemlidir. Bu sayede dilediğiniz renk uyumunu kolaylıkla yakaladığınızı görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu