Sağlık

Erkek Kişisel Bakım Ürünleri

Erkek kişisel bakım ürünleri ile artık siz erkekler de cilt temizliğinden şampuana kadar birçok  ürünler ile ilgilenmektesiniz.

Erkek Kişisel Bakım Ürünleri

Erkek kişisel bakım ürünleri ile artık siz erkekler de cilt temizliğinden şampuana kadar birçok  ürünler ile ilgilenmektesiniz. Eskiden erkekler bakım ürünlerine fazla ilgi duymuyorken, günümüzde bu durum değişmiştir.  Saç yapınız, cilt yapınız kadınlardan farklı olduğu için sizler için özel ürünler üretilmektedir. Gelin erkekler için özel olarak üretilen erkek kişisel bakım ürünleri neler bakalım.

Erkeklerde Cilt Bakım Rutini

Etkili bir cilt bakım düzeni oluşturmak istiyorsanız, cilt yapınızı ve ihtiyaçlarını bilmeniz gerekir. Siz erkeklere cilt bakım rutini hakkında vereceğimiz tavsiyeler aşağıda sıralanmıştır:

 • İlk önce cilt yapınıza uygun bir yüz temizleme ürünü satın almalısınız. Bu ürünün cilde iki kez uygulanmasını tavsiye ediyoruz.
 • Cilt temizliğinizi sağlandıktan sonra, erkek yüz kremi ile derinlemesine nemlendirme yapmalısınız. Böylece cildinizin doğal yapısının güçlendirmiş olacaksınız.
 • Sakallarınızı iki günde bir veya her gün yıkamalısınız. Böylece sakallar altında kalan deri dokusu nefes almış olacaktır.
 • Tıraştan sonra losyon veya balsam kullanarak cildinizi yatıştırmalısınız.
 • Erkek yüz maskesi seçeneklerinden cildinizi arındıran ve güçlendiren erkek kişisel bakım ürünleri satın alabilirsiniz.
 • Yaşlanma belirtilerine karşı göz çevresi kremlerini kullanabilirsiniz. Göz çevresi kremleri cilt dokusunu nemlendirip daha taze bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Erkek Bakım Ürünleri Tavsiyeleri

Kullanımı pratik ve uygulaması zaman almayan bakım ürünlerini erkekler olarak tercih ettiğinizi biliyoruz. Etkisi güçlü bakım rutini oluşturmak istiyorsanız, erkek kişisel bakım seti önerilerinden faydalanmalısınız. Ayrıca piyasada birden fazla etkiye sahip ürünlerde bulunmaktadır. Tercihinizi bu ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

 • Cilde matlaştırma etkisi yapan, antioksidan içerikli yüz temizleme jeli kullanabilirsiniz. Böylece yüzünüzün yağ üretimi dengelenecektir. Yüzünüzde oluşan yaşlanma belirtileri, matlaştırma etkisi ile yok olacaktır. Bu konuda piyasada birçok etkili ürün bulunmaktadır.
 • Peeling etkili yüz temizleyiciler cildinizi temizleyip pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Shiseido markasının Deep Cleansing Scrub Peeling ürünü cildinizdeki ölü hücreleri ve siyah noktaları yok etmenize yardımcı olur.
 • Cilt tipinize uygun nemlendirici kullanarak cildinizi nemli tutabilirsiniz. Erkek kişisel bakım ürünleri arasından,M.A.C markasının Oil Control Nemlendiricisi cildi gün boyu nemli tutmaktadır.
 • Gözaltlarınız kuru ve yorgun gözüküyorsa yaşlanmayı önleyici Coffee Bean kullanabilirsiniz. İçinde gençlik asidi hyalüronik asit ile cildi rahatlatan aleo vera ekstraktı bulunmaktadır. Ayrıca kahve özü ile cildinizi tazeleyecek bir etkiye sahiptir.
 • Kullanacağınız tıraş kreminin cildinizi yumuşatması gerekir. Kolayca tıraş olmanıza olanak vermelidir. Ayrıca tıraş kremi kokusunun tıraş sonrası uzun süre etkisini koruması kalitesini gösterecektir .Bu özelliklere sahip Chanel Creme De Rasage size uygun tıraş kremidir. Odunsu kokuyu seviyorsanız bu tıraş kremi tam size uygun bir seçim olacaktır.

Sonuç olarak; sağlıklı bir cildin en belirgin özelliği temiz ve bakımlı olmasıdır. Bu yüzden tıraş ürünlerinizi, cilt temizleyicilerinizi, nemlendiricilerinizi dikkatli seçmelisiniz. Belirli aralıklarla cildinize peeling yaptırmalısınız. Günümüzde bazı cilt sorunları için lazerli çözümler bulunmaktadır. Ayrıca erkek kişisel bakım ürünleri haricinde botoks, dolgu gibi anti-aging uygulamalarına ihtiyaç duyuyorsanız yaptırabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu