Kadınca

Gerdek Gecesi Pozisyonları

Gerdek gecesi pozisyonları hakkında bilgi arıyorsanız, ilk gecenin rahat ve romantizm yönünün ağır basması gerektiğini söyleyebiliriz.

Gerdek Gecesi Pozisyonları

Gerdek gecesi pozisyonları hakkında bilgi arıyorsanız, ilk gecenin rahat ve romantizm yönünün ağır basması gerektiğini söyleyebiliriz. Hatta ilk birleşmenin, düğünden sonra ilk gece yaşanması şart değildir. Önemli olan çiftlerin zevk alacağı ve birbirlerine anlayış gösterecekleri bir zamanda ilk deneyimi yaşamalarıdır.

Gerdek gecesinde, cinsel ilişki sırasında uyumlu hareketin sağlanacağı bir pozisyonun tercih edilmesi önemlidir. Özellikle kadınlarda kaygıyı artırmayacak pozisyonlar tercih edilmelidir.

Misyoner Pozisyonu

Gerdek gecesi pozisyonları arasında, söyleyebileceğimiz en temel pozisyon misyonerdir. Kadının altta, erkeğin üstte olduğu bu pozisyon, gerdek gecesi için en ideal olandır. Kadın yatağın üzerine sırtüstü uzanır. Daha sonra bacaklarını hafifçe açar. Erkek kadının bacakları arasına girer. Böylece kadının üstüne yerleşir. Böylece cinsel birleşme sağlanır. Misyoner pozisyonun belli başlı özelliklerine bakalım:

 • Misyoner pozisyonunda hâkimiyet erkektedir. Kadın ilk gece nasıl davranacağı endişesi yaşamaz.
 • Bu pozisyon tecrübe gerektirmez. Ayrıca bu pozisyonda fazla esneklik aranmaz.
 • Misyoner pozisyonu cinsel birleşme sırasında göz teması kurulmasını sağlar. Böylece çiftler için duygusal açıdan doyurucu bir durum ortaya çıkacaktır.

Cowgirl Pozisyonu

Cowgirl en çok bilinen ilk gece pozisyonlarındandır. Kadının üstte, erkeğin altta olduğu bu pozisyon gerdek gecesi pozisyonları arasında idealdir. Cowgirl pozisyonun belli başlı özelliklerine bakalım:

 • Pozisyonda kontrol ve hâkimiyet kadındadır. Cowgirl pozisyonunda hâkimiyet erkeğe de bırakılabilir. İstenirse kadın ve erkek birlikte kontrolü ellerinde tutabilirler.
 • Cinsel birleşme sırasında eşler arasında göz teması kurulması güven ve sevgiyi artırır.
 • Cowgirl pozisyonu kadının kendi zevk noktalarını keşfetmesini sağlar.

Widely Opened Pozisyonu

Widely opened pozisyonunda kadın uzanmış şekilde bacaklarını genişçe açar. Erkek dizlerinin üzerinde durur. Bu pozisyondayken kadını kucağına alır. Cinsel birleşme sağlanır. Widely opened pozisyonun belli başlı özelliklerine bakalım:

 • Evlilikte ilk gecede çiftler bu pozisyonla kendilerini rahat hissederler.
 • Erkek ve kadın kontrolü birlikte sağlayabilirler.
 • Gerdek gecesi pozisyonları arasında, widely opened ile kadının bacaklarını geniş açması, acı duymamasını sağlar. Cinsel birleşme daha rahat gerçekleşir.

Cenin Pozisyonu

Anne karnındaki cenin duruşunun aynısı olan bu pozisyon, gerdek gecesi sevişme için uygundur. Bu pozisyonda erkek ve kadın yan şekilde yatarlar. Erkek kadının arkasından sarılır. Bu şekilde erkek kadına yaklaşarak cinsel birleşme sağlanır. Gerdek gecesi pozisyonları arasında, cenin pozisyonun belli başlı özelliklerine bakalım:

 • Cinsel birleşme sırasında kontrol erkektedir. Kadın nasıl davranacağı sıkıntısını yaşamaz.
 • Evlilikte ilk ilişkide kadının kendini rahat ve güvende hissedebileceği bir pozisyondur.

Kucak Pozisyonu

Bu pozisyonda erkek yatağın üzerine oturur. Kadın bacaklarını açarak erkeğin kucağına oturur. Kadın ve erkek birbirlerine bakar vaziyette pozisyon alırlar. Kucak pozisyonun belli başlı özelliklerine bakalım:

 • Bu pozisyonunda kontrol kadındadır.
 • Gerdek gecesi pozisyonları arasında kucak pozisyonu, kadın için oldukça rahat bir durum oluşturur.
 • Kadın her yöne hareket edebilir. İleri ve geri hareketlerle, zor keşfedilen G noktası bulunabilir.
 • Kucak pozisyonu erkeğin kadının bedenini keşfedebilmesi için gayet uygun bir pozisyondur.

İdeal Pozisyonu Birlikte Belirleyin

Gerdek gecesi pozisyonları arasında ideal pozisyonu çiftler birlikte seçmelidir. Bunun için gerdek gecesinden önce konuşmaları ve varsa kaygılarını birbirleriyle paylaşmaları gerekir. Kadının ya da erkeğin istemeyeceği durumlar konuşulmalıdır. İlk gece istenmeyen bazı durumların yaşanması çiftlerin cinsel ilişkiden soğumasına bile neden olabilir. Çiftler sohbet etmeli, isteklerini belirlemeli ve göz temasının önemsendiği cinsel bir ilişki yaşamalıdırlar.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu