Kişisel Gelişim

Hayatınızın en iyi ilişkisini yaşamak

Hayatınızın En İyi İlişkisini Yaşamak Bu 9 Basit Yol İle Mümkün

Hayatınızın En İyi İlişkisini Yaşamak Bu 9 Basit Yol İle Mümkün

Hayatınızın en iyi ilişkisini yaşamak, bu hayatta başınıza gelecek en güzel şeylerden biridir. Fakat her zaman ilişkiler hayal edildiği gibi yürümez. Bazen iki taraf birbirini çok sevdiği halde sorunlar yaşayabilir. Bu yüzden yazımızda mutlu ve sağlıklı bir ilişki için 9 basit yoldan bahsedeceğiz.

1.     İletişim Kurmaya Önem Vermelisiniz

Mutlu ve huzurlu ilişkinin temelinde iyi bir iletişim yatar. Sevgilinizin söz ve davranışlarının, sizi nasıl etkilediğini daha iyi anlatabilmek için iyi bir iletişim kurmalısınız. Çünkü sevgiliniz sizin düşüncelerinizi siz söylemedikçe bilemez. İstek ve sıkıntılarınızı doğru şekilde anlatmadığınız sürece, aranızda sıkıntılar kaçınılmaz olacaktır. O yüzden doğru bir iletişim kurmak çok önemlidir. Hayatınızın en iyi ilişkisini yaşamak için, sevgilinize onu sevdiğinizi ve değer verdiğinizi belirtmeyi de ihmal etmeyiniz.

2.     Empati Kurmalısınız

Sağlıklı bir ilişkide kendinizi sevgilinizin yerine koyarak, onunla ilgili yargıya varmalısınız. Her zaman haklı olacaksanız diye bir durum söz konusu değildir. Bazen farkında olmadan sevgilinizi kırıyor olabilirsiniz. Aranızda tartışma olduğu durumlarda, onunla empati kurmalısınız. Her zaman sevgilinizin fikirlerine katılmak zorunda değilsiniz. Fakat her zaman onu anlamaya çalışmalısınız.

3.     Değer Vermelisiniz

İlişkinizin değerini bilmelisiniz. Hayatınızın en iyi ilişkisini yaşamak için, sevgilinizle yaşadığınız ilişkinin özel olduğunu fark etmelisiniz. Sevgilinize samimi bir şekilde değer vermelisiniz. İlişkinizin sağlam temellere oturması ve sürmesi için birbirinize saygıyı asla bırakmamalısınız.

4.     Birlikte Gülmelisiniz

Her şeyi çok ciddiye almamalısınız. Sevgilinizle eğlenmeyi ve gülmeyi ihmal etmemelisiniz. Birlikte sizi güldürecek ve rahatlatacak şeyler yapmalısınız. Birlikte paylaşıp, ortak şeylere güldükçe ilişkiniz sağlamlaşacaktır.

5.     İlişkinize Emek Vermelisiniz

İlişkinize zaman ayırmalısınız. Çok yoğun olsanız da birlikte vakit geçirmek için zaman yaratmalısınız. Hayatınızın en iyi ilişkisini yaşamak için, güzel şeylerin emek vererek geliştiğini ve değer kazandığını unutmamalısınız. Sizde ilişkinize ve sevgilinize emek vermelisiniz. İlişkinizi önemsemelisiniz.

6.     Birbirinizin Hayallerinin En Büyük Hayranı Olmalısınız

Sevgilinizin size ihtiyacı olduğunda onun yanında olmalısınız. Bir ilişki yürütmenin püf noktaları arasında, sevgilinizi hayalleri konusunda yüreklendirmekte bulunmaktadır. Onun planlarını desteklemelisiniz. Kurduğu bazı hayaller sizin hoşunuza gitmeyebilir. Fakat o çok istiyorsa onu desteklemelisiniz. Sağlam bir ilişkide birbirinizin hayallerinin en büyük hayranı olmanız iyi olacaktır.

7.     Sevgilinizle İlgili Gerçekçi Beklentileriniz Olmalı

Sevgilinizle ilgili beklentileriniz gerçekçi olmalıdır. Siz nasıl mükemmel değilseniz, sevgilinizin de mükemmel olmasını bekleyemezsiniz. Hepimizin insan olduğunu unutmamalısınız. Hata yapmak insana mahsus bir özelliktir. Önemli olan hatanın farkında olup, bir daha tekrarlamamaktır. Hayatınızın en iyi ilişkisini yaşamak için sevgilinizin hatalarına odaklanmayınız. Onun yerine onu neden seçtiğinizi ve neden sevdiğinizi düşünmelisiniz. Sizin için onu özel kılan özelliklerine odaklanmalısınız.

8.     Sevgilinizle Arkadaşlığınızı Güçlendirmelisiniz

Doğru ilişki nasıl olmalı derseniz, size şunu tavsiye ederiz: İlişkinizin arkadaşlık yönünün iyi olması gerekir. Sevgilinizle arkadaşlık ilişkinizi güçlendirecek şeylere yönelmelisiniz. Bu durum ilişkinizin bağlılığını artıracaktır.

9.     Birbirinizi Takdir Etmelisiniz

Sağlam ve uzun ömürlü bir ilişki için birbirinizi takdir etmeyi unutmamalısınız. Her gün birbiriniz için ne kadar uygun kişiler olduğunuzu fark etmelisiniz. Sevgilinizle ilgili fark ettiğiniz iyi yönlerini ona iltifat olarak söylemeyi ihmal etmemelisiniz. Onun çalışmalarını ve gayretlerini takdir etmelisiniz. Hayatınızın en iyi ilişkisini yaşamak için onunla birlikte olmanın sizin için şans ve mutluluk kaynağı olduğunu söylemelisiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu