Kadınca

İlk cinsel ilişki

İlk cinsel ilişki sırasında; kadına empoze edilen fikirler, gelenekler ve bekaretin namusun sembolü sayılmasından dolayı, kadının çok korkak bir tavır sergilemesine neden olmaktadır.

İlk Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır?

İlk cinsel ilişki sırasında; kadına empoze edilen fikirler, gelenekler ve bekaretin namusun sembolü sayılmasından dolayı, kadının çok korkak bir tavır sergilemesine neden olmaktadır. Kadın gerdek gecesinde kanama olmazsa, bu durum şiddete, boşanmalara ve ölümlere neden olabilmektedir.

Öncelikli olarak kadın ve erkek ne zaman ilk ilişki yaşayacaklarına kendileri karar vermelidir. Kadın erkek cinsel ilişkiye girdiği zaman bir zorunluluk olmadan ve etki altında kalmadan isteyerek ve bilinçli yaşamalıdırlar.

Kadın İlk Cinsel İlişkiye Girdiğinde Ne Yapmalı?

Kadınlar ilk cinsellik deneyimlerinde daha çekingen davranmaktadır. Bu durum toplumumuzun cinselliğe bakış açısından kaynaklanmaktadır. Toplumumuz kadın ve cinsellik konusunda tabuları olan bir yapıdadır. Ve kadının cinselliği konusunda bilinçlenmesi gereken bir toplum olarak doğru bilgilendirilmeliyiz.

İlk ilişki korkusu kadınları cinsel ilişkiden soğutabilmelidir. Kadın korkuları yüzünden cinsellikten uzak durabilmektedir.

İlk cinsel ilişki yaşandığında kanama durumu kızlık zarının yırtılmasından kaynaklanmaktadır. Fakat bazı kızlık zarlarının esnek yapısı nedeniyle ilk ilişkide kanama yaşanmayabilir. Kadın ilk ilişkiye girdiğinde korkak olmamalıdır. Ayrıca ön sevişmeyi ihmal etmemelidir.

Erkek İlk Cinsel İlişkiye Girdiğinde Ne Yapmalı?

Cinsellik kadın ve erkek için bir ihtiyaç olduğu gibi dürtüsel bir davranıştır. Cinsel birleşmede erkek daha sabırsız olan taraftır. Bu yüzden kadına karşı sabırlı ve anlayışlı olmalıdır. Özellikle ön sevişmeye önem vermelidir.

Erkeğin ilk defa cinsel ilişkiye girmesi, tecrübesiz olması ona hiçbir şey kaybettirmez. Erkek ilk cinsel ilişkide ne hisseder derseniz, daha çok başarılı olma stresi ve korkusu vardır. Erkekler cinsel ilişkide bazı noktalara dikkat etmelidir:

  • Cinsel ilişki sırasında kadının bedenini tanımaya çalışmalıdır.
  • İlk ilişkide yavaş olmalıdır. Farklı ve zor pozisyonlar denememelidir.
  • Kadının ilk cinsel ilişki sırasında isteklerine kulak vermelidir.
  • İlişki sırasında egemen bir tavır takınmamalıdır.

İlk Cinsel İlişki Aceleye Getirilmemeli

Düğün öncesi hazırlıklar ve düğün süreci koşuşturmalı ve yorucu geçmektedir. Bu durum çiftlerde yorgunluğa ve uykusuzluğa neden olmaktadır. Kadın ve erkek ilk cinsel ilişki yaşamayı aceleye getirmemelidir. Bu kendilerine eziyet yapmaktan başka bir şey olmaz. Öncelikli olarak kadın ve erkek, düğün stres ve yorgunluğundan kurtulmak için duş almalı ve güzel bir uyku ile dinlenmelidir.

Çiftlerin Birbirine Anlayışlı Olması

Sağlıklı bir cinsel ilişkinin gerçekleşmesi için çiftler birbirine anlayışlı olmalıdır. Cinsel ilişkinin iyi ilerlemesi için:

  • Çiftler aralarında iyi bir iletişim kurmalıdır. Özellikle kadını rahatlatmak gerekir. Ayrıca kadın ilişkiye girmek istemiyorsa zorlama olmamalıdır.
  • Kadın gerdek gecesinde canının yanacağını düşündüğünden, stres ve korku yaşayabilir. Kadını bu konuda rahatlatacak erkektir.
  • İlk cinsel ilişki yaşandığında, erkek kadına güven vermelidir. Nazik, sevecen ve duyarlı davranmalıdır.
  • Kadın erkeğe güvenmelidir. Cinsel birliktelik yaşamadan gevşemeye çalışmalıdır. Rahatlamalı ve cinsel birliktelikten haz almalıdır.
  • İlk ilişki sırasında kadının korkularından arınmış olması çok önemlidir. Çünkü bundan sonraki cinsel yaşantısının sağlıklı ilerlemesini sağlar.

Cinsel Danışmanlık Hizmeti Alınmalı

Evlenmeden önce çiftler ilk geceyle ilgili cinsel danışmanlık hizmeti alabilir. Böylece doğru bilgileri edinerek korku ve kaygıları varsa kurtulurlar. Doğru yönlendirilme ilk cinsel ilişki için hazır olmayı birlikte getirecektir. Sorunlar var ise çözüme kavuşturulmasında olumlu bir etken olacaktır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu