Sağlık

İsveç Diyeti

İsveç Diyeti Sabah öğlen akşam olmak üzere 3 öğün içerir.

İsveç Diyeti

İsveç Diyeti Sabah öğlen akşam olmak üzere 3 öğün içerir. Sabahları kahvaltı yerine sadece şekerli ya da sade olarak Türk kahvesi Nescafe gibi kahve çeşitlerinin içildiği Öğle yemeğinde meyve ve sebzenin Akşam yemeğinde ise et ve salatanın ağırlıklı olarak tüketilebilir gıdalar  içerir 

İsveç Diyeti yine Popüler diyetler arasında sayılan kişilerin hızlı kilo kaybettiğini düşündüğü kısa süreli yapılan diyetler arasındadır. İsveç’te ortaya çıkmış olan bu diyeti ile kahveye dayanmaktadır Nescafe Türk kahvesi şekerli kahvenin Sabahları içilmesi ile İsveç diyeti yapılmaktadır toplamda 13 günlük bir diyet listesi önümüze sunulur. 

İsveç Diyeti son zamanlarda popüler olan bir çok düşük kalorili vitamin ve mineral bakımından oldukça fakir bir  diyettir. İsveç diyeti günün en önemli öğünü olan kahvaltıda Bir fincan kahvenin içine Bir küp şeker atılmasını önermektedir takdir edersiniz ki sağlığa  uzun süreli bir faydasının olmayacağı Aşikardır 

 İsveç Diyetini Kimler uygulayabilir

İsveç Diyeti genel olarak Vitamin mineral Protein ve karbonhidrattan kısıtlı bir diyet programıdır. Kişileri açlığa sürüklemektedir o yüzden zararlı bir  diyet programıdır. Kimsenin İsveç diyetini uygulamasını tavsiye etmemekteyiz. 

İsveç Diyeti zararlı  mı?

Konu kilo  vermek olduğunda hızlı kilo kaybı istiyoruz farkındayız. hızlı kilo kaybı verdiren diyetlerin en  olumsuz tarafı genellikle  verilen kiloların geri gelmesi oluyor buda olumsuz bir motivasyonel düşüş sağlıyor maalesef. İsveç diyetine gelecek olursak  13 gün diyeti yada İsveç diyeti olarak bilinir. Kalori kısıtlaması katı margarin tatlı besinler pastalar makarna pilav bu tarz ürünler ciddi  bir şekilde kısıtlanır. ancak bu kadar kalori kısıtlaması Maalesef çok düşük de enerjiye sebep olur gün içerisinde ve  13 günden uzun sürdürülememesi beklenir bu diyette. Bu sebeple önerdiğiniz bir beslenme yaklaşımı değildir Çünkü diyetler planlanırken kilo kaybının  kalıcı olması ve yaşam tarzı haline gelmesi istenir. Maalesef ki İsveç diyetinde   böyle bir durum söz konusu değildir. 

Daha sağlıklı ve kısa sürede kilo vermek istiyorsanız  Kısa sürede kilo vermek adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu