Kadınca

Kadın İçin İlk Cinsel Deneyim

Kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi denilince kızlık zarının kanama ve ağrısıyla ilgili konu akla gelmektedir.

Kadın İçin İlk Cinsel İlişki Deneyimi Nasıl Olmalıdır?

Kadın İçin İlk Cinsel Deneyim denilince kızlık zarının kanama ve ağrısıyla ilgili konu akla gelmektedir. Toplumumuzda kızlık zarı ve cinsellikle ilgili anlatılan eksik bilgiler, çiftler için kâbusa dönüşebilmektedir. Bunun yerine çiftlerin konuyla ilgili cinsel danışmanlık alması çok doğru bir karar olacaktır.

Kadın İçin İlk Cinsel Deneyim

Bir kadın için ilk cinsel deneyim önemlidir. Kadınlarda görülen cinsel işlev bozukluklarının altında ya travmatik ilk cinsel ilişki korkusu ya da travmatik cinsel ilişki deneyimi yatmaktadır. Kadınlarda görülen cinsel işlev bozuklukları:

 • Cinsel isteksizlik,
 • Cinsel tiksinti bozuklukları,
 • Orgazm olamama,
 • Vajinismus olarak sıralanabilir.

Kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi, kızlık zarının aşırı kanama ve ağrıya neden olabileceği düşüncesiyle, kadında normal olarak kaygı yaratacaktır. Buna ek olarak, hazırlıksız bir koşulda, kadının bu kaygısını umursamadan, erkek cinsel ilişkiye girerse, kadında cinsel işlev bozuklukları meydana gelebilmektedir.

İlk Cinsel İlişki Ağrılı Mıdır?

Kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi, kadının kendini tümüyle hazır hissetmesiyle mükemmel olacaktır. Uzun bir ön sevişme ile vajinal kayganlık sağlanmalıdır. Ayrıca erkek duyarlı, sakin olmalıdır. Böyle koşullar altında kadın kızlık zarının bozulması sırasında ağrı yahut acı hissetmez veya çok az bir ağrı hissedebilir. Çiftlerin birliktelik sırasında cinsel hazza odaklanması bu ağrıyı hafifleten faktörlerden olacaktır.

Her Kadının İlk Cinsel İlişkisinde Kızlık Zarı Kanar Mı?

Her kadının ilk gece cinsel ilişkisinde kızlık zarı kanamayabilir. Çünkü her kadının kızlık zarı yapısı farklı olabilmektedir. Zarın yapısının farklılığı kanama miktarının farklı olmasına neden olacaktır. Ayrıca kanama miktarını etkileyen bir diğer etken, çiftlerin ilişkiye hazır ve istekli olma durumudur.

 • Esnek yapıdaki kızlık zarında hiç kanama olmayabilir. Veya çok az kanama olabilir.
 • Kalın ve yüksek kenarlı kızlık zarında hiç ilişkiye giremeyebilirsiniz. Veya girilen ilişkide kanama miktarı çok olabilir.

İlk Cinsel İlişkide Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

 • Çiftler ilk cinsel ilişkiye hazır olmalıdır. Birbirlerine güvenmelidirler.
 • Erkek kadının duyarlılığını önemsemelidir.
 • Erkek kadının gevşemesi ve rahatlaması için sabırlı olmalıdır.
 • İlk gece, cinsel ilişkide ön sevişme ile çiftler birbirlerinden haz almaya çalışmalıdır.
 • Kadının vajinal bölgesine kayganlaştırıcı yağlar kullanılabilir. Böylece ilişki sırasında kızlık zarında aşırı tahriş olmayacaktır.
 • İlk cinsel ilişkide kadının üstte erkeğin altta olması kadının kendini daha iyi hissetmesine neden olabilir.

Sonuç olarak; kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi konusunda yeterli bilgi sahibi olmak gerekiyor. Hatta çiftlerin ilk cinsel ilişkilerini yaşamadan önce birlikte konuşmaları gerekiyor. Böylece ilk deneyimde yaşanacak hayal kırıklıklarının önüne geçmiş olurlar.

Ayrıca her kadın ilk cinsel ilişkisini yaşamadan önce jinekoloğa giderek kızlık zarının yapısı hakkında bilgi edinmelidir. Çiftler kulaktan dolma, yanlış bilgilere itibar etmemelidir. Onun yerine ilk gece için cinsel danışmanlık almalarını tavsiye ederiz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu