Keşfet

Oversize Ne Demek ?

Oversize ne demek? Sorusu sıkça gündeme gelebilmektedir. İngilizce bir kelime olmakla birlikte Türkçe olarak “büyük boy” anlamına gelmektedir. Dilimize yeni yerleşmeye başlayan bu kelime en çok kıyafetler için kullanılmaktadır. Mağazalarda giysilerin etiketine baktığımızda oversize ibaresini görebilmekteyiz. Bu, giysinin standart görünüşte üretilmediği anlamına gelmektedir. Bel ve göğüs kısımları normale göre daha geniştir. Farklı bir tarz yakalamak isteyen kişiler tarafından sıkça satın alınmaktadır. Görünüş dışında rahatlığı nedeniyle de oversize tshirt, sweat, kazak ve pantolonlar son derece popüler hale gelmiştir.

Oversize kaç beden ?

Oversize kaç beden? Konusuna verilecek cevap belli bir bedene sahip olmadığıdır. Yani tekstil ürünlerinde “oversize beden” olarak geçen bir terim yoktur. Kelime direkt olarak büyük beden anlamına geldiği için bu durum yanlış anlaşılabilmektedir. Aslında S, M, L, XL, XXL ve XXXL gibi tüm giyim çeşitlerinde oversize üretim yapılabilmektedir. Bu sebeple seçim yaparken yine kendi bedeninize uygun olanı almalısınız. Böylece giysi üzerinize tam oturacak ve ekstra olarak büyük beden görüntüsünü oluşturacaktır.

Oversize kimlere yakışır ?

Oversize kimlere yakışır? Konusu ise yoruma açık denilebilir. Günümüzde zayıf ya da kilolu fark etmeden herkes bu tarzı kendisine göre uyarlayabilmektedir. Spor giyimi seven ve modaya uygun giyinmek isteyenler oversize kıyafetleri tercih edebilir.

Kıyafetlerde oversize kalıp ne demek ?

Kıyafetlerde oversize kalıp ne demek? Sorusuna ise mevcut bedenden daha yüksek kalıpta kesilmesi söylenebilir. Yani L beden bir tshirt üst kalıp olan XL’e göre kesilir. Böylece ortaya oversize kalıplı bir ürün çıkmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.