Dekarasyon

Mutfak dekorasyonu fikirleri

Mutfak dekorasyonu  ile ilgili Türkiye’de yapılmış oldukça özgün  fikirler mevcuttur.

Türkiye’de Yapılmış Birbirinden Güzel Mutfak 8 Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu ile ilgili Türkiye’de yapılmış oldukça özgün fikirler mevcuttur.  Bu dekorasyonları oluşturulurken çoğu şeyden ilham alınmaktadır. Türkler mutfakta fazlasıyla vakit geçirirler. Çünkü yemek yemeyi ve yapmayı çok sevmektedirler. Bu yüzden yaratıcı mutfak dekorasyonları ile mutfakları daha da güzelleştirmektedirler.

Mutfak, Türk kültürü açısından evin en önemli alanları arasındadır. Farklı ve çok çeşitli yemek seçenekleri olması dolayısıyla mutfakta vakit geçirmeyi ve yemek yapmayı sevmektedirler. Bu yüzden en çok bulundukları alanı güzelleştirmek adına mutfak dekorasyonu fikirleri ile daha farklı mutfaklara sahiptirler. Geniş ve ferah birbirinden güzel mutfak dekorasyon fikirleri mevcuttur. Sade ve şık mutfak tasarımları bulmak mümkündür.

Beyaz Renk Sıklıkla Tercih Ediliyor

Mutfak dekorasyonu yapmakta olan kişiler renk seçiminde genellikle beyaz renk kullanmakta. Beyaz renk mutfağı daha ferah ve rahat göstermektedir. Beyaz renk daha modern ve çağdaş bir mutfak görüntüsü sunuyor. Beyaz renk yanı sıra ahşap görünümü de mutfaklarda hakimdir.

Amerikan Mutfak

Türkiye’de en çok Amerikan tarzı mutfak ilgi görüyor. Çoğu kişinin ilk tercihi olan Amerikan mutfak daha modern bir görünüm sunuyor. Amerikan mutfağın kişiselleştirilmiş halini görmek mümkündür. Özellikle ada mutfaklar günümüzde sıklıkla tercih ediliyor ve şık bir görünüm sunuyor.

Geniş Çekmeceler

Mutfak dekorasyonu açısından önemli bir konu ise geniş çekmecelerdir. Geniş çekmeceler mutfakta tertip ve düzen seven insanlar için en büyük ihtiyaçtır. Bu açıdan geniş çekmeceler, mutfakta kolaylık sağlayan yaratıcı mutfak dekorasyonu araçlarındandır. Birçok malzeme kullanımı dolayısıyla rahatlık sağlanmak istenerek geniş çekmeceler kullanımı yaygınlaşmıştır.

Kulpsuz Mutfak Dolapları

Kulpsuz mutfak dolapları hoş bir görüntü ve şıklık sunuyor. Yoğun ilgi gören kulpsuz mutfak dolapları daha şık mutfakların olmasına kapı açıyor. Çünkü kulpsuz kapaklar, modern mutfakların ana temaları arasındadır. Bu yüzden günümüzde birçok insan kulpsuz kapak temasını uygulamaktadır.

Işıklandırma

Işıklandırmalar mutfak açısından harika dekorasyon fikirleridir. Ülkemizde spot aydınlatma, mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Mutfağın estetik açıdan güzel görünmesi için ışıklandırma fazlasıyla önemlidir. Yaratıcı mutfak dekorasyon fikirleri arayanlar farklı ışıklandırmaları tercih etmektedir. Avizeler mutfakta fazla tercih edilmemektedir. Genellikle spot ışık fazlalıkla kullanılır.

Geniş Alan

Geniş alanlar, mutfak dekorasyonu açısından önemlidir. Yeterli alan sağlanması gerekir. Büyük alanları olan mutfaklar, bizim aile yaşantımız için birebirdir. Fazlasıyla rahat alana sahip olmak isteyen kişiler için genellikle yüksek tavanlı ve geniş alanı olan mutfaklar tercih edilir.

Aksesuar

Mutfaklarda aksesuar kullanımı da oldukça önemlidir. Boş duvar var ise bu duvarları değerlendirmek oldukça farklı bir hava katar. Genellikle duvar saati veya tablolar kullanılmaktadır. Bu sayede daha modern görünüm yakalanmaktadır.  Özellikle gümüş biblolar ve ahşap detaylı dekoratifler evinize şıklık katar.

Ada

Türk mutfaklarında ada kullanımı çok yaygın değildir. Yeni yeni yaygınlaşmaktadır. Ekstra alan sağlayan bu tarz mutfaklar diğer ülkelerde yoğun ilgi görürken Türkiye’ de yeterince ilgi görmemektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu