Teknoloji

Pheonix Işıkları Nedir? Bu Bir UFO Olayı Mıydı?

Pheonix ışıkları, ilk olarak 13 Mart 1997 yılında gerçekleşmiş bir gökyüzü olayıdır.

Pheonix Işıkları Nedir? Bu Bir UFO Olayı Mıydı?

Pheonix ışıkları, ilk olarak 13 Mart 1997 yılında gerçekleşmiş bir gökyüzü olayıdır. İlk olarak Amerika’nın Arizona eyaletinde bulunan Pheonix şehrinde gerçekleştiği için bu ismi almıştır. Ortaya ilk çıktığı dönemde gizem severler için büyük bir olay haline gelmiştir. Bu olay tarihte ayrıca önemli bir UFO olayı olarak da geçmiştir. Gökyüzünde beliren bu ışıklar, bazı insanları korkutsa da birçok insanın da heyecanlanmasına neden olmuştur. Bu ışıkların en fazla endişelendiren yönü, ışıkların belirmesi ile birlikte santrallerinde kitlenmesidir. Bu durum kişilerde bu ışıkların uzaylılar tarafından yapılabileceğini göstermiştir.

Pheonix Işıkları Nedir?

Pheonix ışıkları gökyüzünde yan yana dizilmiş dört yuvarlak ışık olarak ifade edilir. Bu ışıklar gökyüzünde nasıl ortaya çıktığı anlaşılmayan ve anlamı bilinmeyen ışıklardır. Bu ışıkların nasıl oluştuğuna dair çeşitli söylentiler olsa da net bir şekilde açıklanamamaktadır. Sadece ışıkların ortaya çıktığı zamanlarda santrallerin kitlenmesinin nedeni açıklanabilmektedir. Bu durumun en önemli nedeni, kişilerin korkması ve başkalarını aramasıdır. Aynı anda çok fazla insan başkalarını aradığı için santraller kitlenmiştir.

Pheonix Işıkları Nasıl Gözlemlenmiştir?

Pheonix Işıkları, V şeklinde de ifade edilebilen hareketli ışıklardır. Bu ışıkların zamanla köşeli ve dikdörtgen şeklini aldığı, bu şekillerle de bir UFO’yu andırdığı gözlemlenmiştir. Bazı insanlar direkt olarak bu olayı UFO’larla ilişkilendirmiş bazları ise anlam verememiştir. Olay gerçekleştiği dönem bölge valisi bu durumu ve UFO iddialarını tiye alsa da görevinden ayrıldıktan sonra bu görüntünün dış varlıklara ait olduğunu savunmuştur.

Benzer ışıklar 1997 yılından sonra 2008’de de gözlemlenmiştir. Bu ışıklarda yine aynı bölgede görülmüştür. İkinci vakanın ardından yine birçok kişi UFO ihtimali üzerinde dursa da bir vatandaşın bunu helyum gazı doldurduğu balonlarla yaptığını söylemesi ortalığı karıştırmıştır. Kişi bunu tam olarak kanıtlayamadığı için yine ihtimaller dahilinde gösterilmiştir.

Sonuç olarak Pheonix Işıkları nedir ve bir UFO olayı mıdır net bir cevap verilememektedir. Bu konu hakkında birçok teori üretilmiş ancak bunların hiçbiri tam olarak kanıtlanamamıştır. Bu yüzden de konu uzun yıllardır UFO’lara inanan ve inanmayan kişiler için bir tartışma konusudur.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu