Kadınca

Saç Bakım Maskeleri

Saç bakım maskelerini Saç tipinize ve saç probleminize göre evde bulunan ürünlerle de  hazırlamanız mümkün.

Evde Yapabileceğiniz Kolay Saç Bakım Maskeleri

Saç bakım maskelerini Saç tipinize ve saç probleminize göre evde bulunan ürünlerle de  hazırlamanız mümkün. Sağlıkla ışıldayan dolgun saçlara sahip olmak hepimizin hayali. Stres, ısıl işlemler, yanlış kozmetik ürünleri kullanımı veya mevsim geçişleri dolayısıyla saçlarımız birçok nedenle yıpranabilir, parlaklığını yitirebilir, kepeklenebilir hatta dökülebilir. Uygulayacağınız bakım kürleri ve maskelerle tüm bunların önüne geçebilirsiniz. Üstelik saçlarınızı eski sağlığına kavuşturacak formülü uzakta aramanıza gerek yok.

Kolaylıkla erişebileceğiniz doğal ürün ve malzemelerle, evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz kolay saç bakım maskeleri tariflerini sizler için derledik.

İşte sağlıkla ışıldayan saçlar için evde yapabileceğiniz kolay saç bakım maskeleri:

1.      Dolgun Saçlar İçin AloeVera Maskesi

Canlılığını yitirmiş sönük saçlarınızı, aloevera maskesi ile eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Yenileyici ve besleyici özelliğiyle aloevera saçlarınızı yeniden yapılandırarak daha canlı ve dolgun gözükmesini ve aynı zamanda hızlı uzamasını sağlar.

Aloevera maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı aloevera.
 • İki yemek kaşığı zeytin yağı.
 • Bir yemek kaşığı bal.

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra maskeyi saç diplerinize uygulayabilirsiniz.

2.      Gür ve Parlak Saçların Sırrı Zeytinyağı Maskesi

Vücudumuza olan faydaları saymakla bitmeyecek olan zeytinyağı, saçlarımız için de şifa kaynağı. Evde yapabileceğiniz kolay saç bakım maskelerinden bir diğeri olan zeytinyağı maskesi ile daha güçlü ve parlak saçlara sahip olmak artık çok kolay.

Zeytinyağı maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı bal.
 • Üç yemek kaşığı zeytinyağı.

Bal, zeytinyağının içinde tamamen eridikten sonra maskeyi saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Maskeyi haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

3.      Kepek Önleyici Etkisiyle Sirke Maskesi

Saç derisinde yanlış kozmetik ürün kullanımları nedeniyle döküntü oluşabilir. Bu da kepek sorununa yol açar. Kepekli saç derisin görünümünden sirkenin arındırıcı etkisini kullanarak kurtulabilirsiniz.

Sirke maskesi için gerekli malzemeler:

 • Yarım su bardağı sirke.
 • Bir yemek kaşığı bal.

Karışımı saç diplerinize nazik hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.

4.      Kuru Ve Yıpranmış Saçları Yeniden Canlandıracak Avokado Maskesi

Hava değişimi, ısıl işlemler ve saç boyaları saçların zamanla yıpranmasına ve kurumasına neden olabiliyor. Endişelenmeyin, kolay saç bakım maskesi tarifleri ile saçlarınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Doğal yağ kaynağı olan avokado ile saçlarınızı parlak ve yumuşak bir görüntüye kavuşturmak mümkün.

Avokado maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir adet olgunlaşmış avokado.
 • Yumurta sarısı.

Avokadoyu püre haline getirdikten sora yumurta sarısı ile karıştırın. Ardından maskeyi saçlarınıza uygulayın. Maskeyi saçlarınızda yaklaşık bir saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

5.      Yağlı Saçlar İçin Limon Maskesi

Yumurta içeriğindeki vitamin ve proteinlerle saç köklerini güçlendirip yapılandırarak saç dökülmelerine karşı saçlarınızı koruyor. Kolay saç bakım maskeleri tariflerinden sonuncusu olan yumurta maskesi ile saç köklerinizi saç dökülmelerine karşı daha dirençli hale getirebilirsiniz.

Yumurta maskesi için gerekli malzemeler:

 • Yumurta sarısı.
 • İki yemek kaşığı zeytinyağı.
 • Üç çorba kaşığı su.

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra maskeyi sağınıza uygulayın. Ardından saçlarınıza bone takarak yaklaşık yarım saat 45 dakika arası beklettiktin. Sonrasında durulayarak daha canlı ve yağ probleminden kurtulmuş saçlara sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu