Kadınca

Saç Tipinize Özel Bakım Önerileri

Saç tipinize özel bakım önerileri çeşitli işlemlere maruz kalan saçları daha güçlü ve parlak gösterecektir.

Saç Tipinize Özel Bakım Önerileri

Saç tipinize özel bakım önerileri çeşitli işlemlere maruz kalan saçları daha güçlü ve parlak gösterecektir. Hepimizin saçları farklı yapıdadır. Kıvırcık, düz, yağlı, kuru, ince veya kalın saç tipleri bulunmaktadır. Bu nedenle saç tipine uygun bakım yapmalıyız. Saç bakımı yapılırken dikkat etmeniz gerekenler aşağıda anlatılacaktır.

Kuru ve Elektriklenen Saçlar İçin Bakım

Kuru saçlar için uygun şampuanı kullanmanız gerekmektedir. Kullandığınız şampuanın içinde sülfür içerikleri olmamalıdır. Sülfür saçınızda kuruma yapacaktır. Saçlarda meydana gelen bu kuruma elektriklenmeye neden olacaktır.

Kuru ve elektriklenen saçlarınız için kullanacağınız şampuanlarda hindistan cevizi veya badem yağları olması iyi olacaktır. Böylece saçlarınızda yapışkanlık hissi uyandırmadan, saçınız temizlenir. Çok yumuşak ve canlı saçlar elde edersiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım

Saçlarınızı şampuanla temizledikten sonra, saç bakım kremi kullanmak saçlarınıza iyi gelecektir. Saç kremi saçlarınızın ağırlaşmasını önler. Saç tipinize özel bakım önerileri arasında saç bakım kremi kullanmak, saçınıza ihtiyacı olan bakımı vermenizi sağlar.

İnce telli ve cansız saçlara sahipseniz saç kremi saçınızı besler. Çünkü ince telli saçların kökünden kopması daha fazla olmaktadır. Bu yüzden saç kremi kullanmanız daha önemli olacaktır. Saçlarınızı dolgun ve hacimli gösterecek saç kremleri seçmelisiniz. Ayrıca kullanacağınız saç kremi saçlarınızı ağırlaştırmamalıdır.

Saçlarınıza şampuan kullandıktan sonra saç bakım kremi kullanırken saç diplerinize kremin gelmesinden kaçının. Saç kremini saçlarınızın boylarına ve uçlarına uygulamanızda fayda vardır. Böylece bakımlı ve hacimli saçlar elde edeceksiniz.

Cansız Saçlar İçin Bakım

Cansız ve çabuk sönen saçlara sahipseniz, saçlarınızı dipten kaldıran sprey kullanmanız uygun olacaktır. Saç tipinize özel bakım önerileri arasında saç spreyi kullanarak saçlarınız istediğiniz dolgunluğa kavuşacaktır. Ayrıca sprey ile saçlarınız nem oranını koruyacaktır. Kaliteli bir saç spreyi, saçlarınızı yapış yapış bir görüntüden koruyarak, doğal bir tarz oluşturmanızı sağlayacaktır.

Hacim veren saç spreyini nemli saçınıza uygulayarak, saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Böylece saçlarınız dolgun bir görüntü de kazanacaktır. Saçınızın nemi azalmış ve cansız bir durumda ise kuru saçlarınıza da spreyi sıkabilirsiniz. Böylece saçlarınız nemli ve hacimli olacaktır.

Saç spreyini kullanırken 10-11 sprey sıktıktan sonra parmaklarınızla saçlarınıza masaj yapmanız yeterli. Bazı spreyler su bazlı formülü ile saçlarınızda beyaz kalıntılar bırakmazlar.

Yıpranmış Saçların Bakımı

Saçlarımız çevrenin yıpratıcı etkilerine maruz kalmaktadır. Bunun sonucunda yıpranmış, zor taranan ve uçları kırılmış saçlarla mücadelemiz başlamaktadır. Yıpranmış saçlarınız için düzenli olarak her şampuandan sonra saç kremi kullanmak gerekmektedir. Saçlarınızı onarmak ve saçlarınızı beslemek için doğru ürünler kullanmak kurtarıcı olacaktır.

Saç tipinize özel bakım önerileri arasında, içeriğinde keratin ve yosun bileşenlerinin olduğu, saç bakım kremini yıpranmış saçlarınıza uygulamanızı söyleyebiliriz. Böylece saçlarınız içeriden ve dışarıdan en iyi şekilde beslenecektir. Yıpranmış saçlarınıza doğru saç bakım kremini kullanmanız ilk yıkamadan itibaren olumlu etkilerini görmenize neden olacaktır.

Parlaklığını Yitirmiş Saçların Bakımı

Saçlarınız parlaklığını yitirmişse saç maskeleri kullanarak, saçlarınızın eski parlaklığını kazanabilirsiniz. Çünkü saç maskeleri yoğun nem içermektedir. Saç maskesi kullanırken önemli olan nokta, saç tipinize uygun saç maskesini almaktır. Böylece haftada bir veya iki defa yapacağınız bakım yeterli olacaktır.

Bu yazımızda saç tipinize özel bakım önerileri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Saçlarınız için en doğru ürünü kullanarak saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu