Dekarasyon

Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu önerileri sayesinde yapacağınız küçük değişiklikler ile salonunuza faklı bir hava katabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu İçin “Harikaymış” Diyeceğiniz 10 Öneri

Salon, gün içinde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri. Kimi zaman ailemizle kimi zaman arkadaşlarımızla günümüzün çoğunu geçirdiğimiz bu alanların dekorasyonu da oldukça önemli. Salonunuz dekorasyonuyla sizi ve tarzınızı yansıtmalı.

Salon dekorasyonu önerileri sayesinde yapacağınız küçük değişiklikler ile salonunuza faklı bir hava katabilirsiniz. Salonunuzda uygulayabileceğiniz bazı dekorasyon fikirlerini sizin için derledik.

İşte salon dekorasyonu için harikaymış diyeceğiniz bazı salon dekorasyonu önerileri:

1.      Mum ve Şamdanlarla Salonunuza Faklı Bir Ambiyans Katın

Kokulu mumlar ve şamdanlar şık görüntüleriyle salonunuza farklı bir hava katabilir. Aynı zamanda ortama kattıkları güçlü ambiyans ile mumlar, salon dekorasyonu önerileri içinde yer alır.

2.      Yağlı Boya Tablolar İle Tarzınızı Duvarlarınıza Yansıtın

Yağlı boya tablolar ile tarzınızı duvarlarınıza yansıtabilirsiniz. Kişisel zevk ve estetik anlayışınıza göre seçeceğiniz sanat eserleri ve tablolar sizi ve tarzınızı yansıtacaktır. Bu nedenle salon dekorasyon önerileri arasında yağlı boya tablolar ve sanatsal çalışmalar sıklıkla tercih edilir.

3.      Duvar Kağıtları İle Salonunuzun Atmosferini Değiştirebilirsiniz

Nostaljik görüntüsüyle duvar kağıtları, geçmişten günümüze kadar uzanan salon dekorasyonu önerileri arasındadır. Duvar kağıtları özellikle nostalji severler için iyi bir salon dekorasyon önerisi olabilir. Estetik anlayışınıza ve salonunuzun tarzına göre seçeceğiniz duvar kağıtları ile salonunuzda faklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

4.      Salonunuza Renk Katacak Farklı Renk ve Tarzda Kırlentler

Salon dekorasyonu önerilerinden bir diğeri; farklı kılıfları ve dokularıyla kırlentler. Koltuklarınızın üstünde konumlanmasıyla ve geniş kullanım alanlarıyla yastık ve kırlentler salonunuzun dikkat çekici parçalarından biridir. Kırlentleri farklı renkte, farklı dokuda ve hatta farklı tarzda seçebilirsiniz.

5.      Doğanın Enerjisini Saksı Bitkileri İle Evinize Taşıyın

Doğa ve bitkileri sevmeyen yoktur. Peki, doğayı salonunuza taşımayı hiç düşündünüz mü? Evinizde kullanacağınız canlı çiçekler ve bitkiler ile doğayı evinize taşımanız mümkün. Canlı bitkiler özellikle modern tarzda salon dekorasyonu önerileri arasında sıklıkla karşımıza çıkar. Siz de salonunuzda canlı bitkiler ve sarmaşıklar kullanarak salonunuzu dinlendirici bir ortama dönüştürebilirsiniz.

6.      Salonunuzda İlgi Alanlarınız İçin Bir Köşe Ayırın

Salonunuzun bir bölümünü kendiniz ve hobileriniz için ayırabilirsiniz.

  • Müzik aletleri,
  • Resim köşesi
  • Dikiş makinesi ile salonunuzda kendinize has, estetik bir görünüm yaratabilirsiniz.

İlgi alanlarınızı veya ürettiklerinizi salonunuzda sergileyebilirsiniz.

7.      Nostaljik Bir Hava Katması İçin Salonunuzda Vitrin Kullanın

Salon dekorasyonu önerilerinden bir diğeri ise nostaljik havası ve ihtişamlı görüntüleriyle vitrinler. Özenle seçtiğiniz aksesuarlarınızı, şık yemek takımlarınızı ve fotoğraflarınızı sergilemek için salonunuzda vitrin kullanabilirsiniz. Vitrin, salonunuza şık ve nostaljik bir hava katacaktır.

8.      Salonunuzu Aksesuarlarla Zenginleştirin

Aksesuarlar tamamlayıcı parçalardır ve her zaman dekorasyona son dokunuşu yaparlar. Salonunuzu, tarzınızı yansıtacak olan aksesuarlarla doldurmaktan çekinmeyin.

9.      Zıt Renklerin Uyumunu Salonunuza Yansıtın

Zıt renkler bir araya geldiğinde kontrast oluşturarak hareketli bir görünüm sağlar. Salonunuzda kullanacağınız zıt renkler ile dikkat çekici bir görüntü oluşturabilirsiniz.

10. Ahşabın Şık ve Asil Görüntüsünden Yararlanın

Salon dekorasyon önerilerinden sonuncusu, birçok farklı doku ve renkte eşya ve aksesuarla uyum sağlayabilen bir materyal olan ahşap mobilyalardır. Salon mobilyalarında tercih edeceğiniz ahşap ürünlerle salonunuzu modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu