Teknoloji

Nintendo Nedir?

Nintendo, 1889 yılında Fusajiro Yamauchi tarafından kurulmuş bir video oyun şirketidir. Şirketin merkezi Japonya’nın Kyoto şehrinde bulunmaktadır. Nintendo, dünyanın en büyük video oyunu şirketidir ve tüm zamanların en kritik ve ticari olarak en başarılı oyunlarından bazılarını üretmiştir. Şirketin en bilinen ürünlerinden bazıları Wii konsolu ve Super Mario Bros., The Legend of Zelda ve Pokémon gibi oyunlardır.

Nintendo, 16 Temmuz 1889’da Fusajiro Yamauchi tarafından kurulmuş bir Japon video oyun şirketidir. Şirket, popüler Nintendo Entertainment System (NES) konsolunu ve Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Donkey Kong ve Kirby gibi oyunları yaratmasıyla tanındı. 2006 yılında Nintendo, Japon telekomünikasyon şirketi NTT DoCoMo ile Nintendo Co., Ltd’yi oluşturmak için birleşti. 30 Eylül 2018 itibariyle, Nintendo’nun piyasa değeri 102 milyar ABD Doları’dır.

Nintendo’nun Kurucusu Kimdir?

1889’da Fusajiro Yamauchi adında bir Japon, Japonya’da ilk oyun şirketini kurdu. Yamauchi’nin şirketi Nintendo, Super Mario Bros., The Legend of Zelda ve Animal Crossing gibi her yerde oyuncular üzerinde iz bırakan popüler oyunlarla dünyanın en etkili şirketlerinden biri olmaya devam edecekti. Nintendo, Wii ve DS konsol ailesi gibi birçok yenilikçi oyun sistemini tanıtmaktan da sorumludur. Ancak, 1985 yılına kadar Nintendo’nun klasik video oyun konsolu SNES’i piyasaya sürmesiyle Japonya dışında gerçekten bir isim yapmaya başlamamıştı.

Nintendo Konsollarının Fiyatları Nedir?

Nintendo konsolları, standart Nintendo 3DS XL için yaklaşık 30 dolardan başlayan çeşitli fiyatlara sahiptir. Daha pahalı modeller daha iyi grafikler ve daha fazla özellik sunar, ancak kullanımları daha zor olabilir. Daha popüler Nintendo konsollarından bazıları Wii U, Wii ve Super Nintendo Entertainment System’dir.

Nintendo’ya Özel Oyunlar Hangileridir?

Nintendo, birçok özel oyunuyla tanınır. Bu oyunlar genellikle Nintendo konsolu için yapılır ve yalnızca o belirli makinede oynanabilir. Daha popüler özel oyunlardan bazıları Super Smash Bros., The Legend of Zelda ve Mario Kart. Bu oyunlar genellikle çok iyi yapılır ve genellikle kült klasikleri haline gelir.

Sonuç olarak, Nintendo 1889’dan beri faaliyet gösteren bir video oyun şirketidir. Çoğu dünyanın her yerinden insanlar tarafından beğenilen benzersiz ve yenilikçi video oyunları yaratma konusunda uzmanlaşmıştır. Nintendo, yeni ve heyecan verici oyun sistemleri geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve en son teklifleriyle sektöre liderlik etmeye devam etmektedir. İster deneyimli bir oyuncu olun, ister yeni başlıyor olun, Nintendo’nun sevilen konsollarında ilginizi çekecek bir şeyler olacağından emin olabilirsiniz. Peki ne bekliyorsun? Oyun oynamaya başlayın!

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Canan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.