Dekarasyon

Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri

Güzel ve Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri İle İlham Alın

Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri sayesinde evinizden hiç çıkmak istemeyeceksiniz. Yaşamımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz evlerin  güzel olması için sürekli olarak yeni ve ilham veren dekorasyon fikirlerinin peşinde koşarız.  Kendi alanınızı yaratarak muhteşem bir eve sahip olmanız mümkün. Yaşadığınız ev sizleri temsil etmektedir. Bu yüzden dekorasyon fikirleri  sizi yansıtacaktır.

Minimalist Ev

Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri denildiğinde aklınıza karmaşık dekorasyon fikirleri gelecektir. Fakat oldukça az malzeme ile güzel bir ev tasarlanabilmektedir.  Evinizde olan atmosferi değiştirmek adına kullanılmayan eşyalar atılarak sade bir ev görünümü yakalanabilir. Son zamanların da trendi olan minimalist ev görünümleri çoüğu kişinin tercihidir. Dekoratif ve şık bir görünüm için çok eşyaya gerek yoktur. Bir veya iki parça eşya ile de çok şık alanlar dekore edilebilir.

Duvar Örtüleri

Duvar örtüleri evin havasını değiştiren parçalardır. Çok şık veya spor tarz sevenler için duvar örtüleri en sevilen dekorasyon fikileri arasındadır. Her renkten ve büyüklükte duvar örtüleri sayesinde alana renk katabilir ve değişim sağlanabilir. Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri sayesinde şık ve dikkat çeken bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Işıklandırma

Işıklandırmalar da evin dekorasyonu üzerinde büyük değişimler yaratmaktadır. Yaratıcı ev dekorasyonu fikirleri için farklı ışıklandırmalar tercih edilebilir. Örneğin led ışıklar oldukça değişik bir atmosfer sunmaktadır. Farklı avize ve ampul tercihleri kullanılabilir.

Geometrik Şekiller

Evin belirli ve uygun bölümlerine kare, üçgen, dikdörtgen şeklinde geometrik şekiller yerleştirmek oldukça popüler dekorasyon fikirleri içindedir. Özellikle çatı katı tasarımlarında fazlasıyla kullanılmakta olan bir fikirdir.

Ayna Kullanın

Modern ayna çeşitleri ev dekorasyonu için çok önemli parçalardır. Evlerde bolca ayna kullanmak evi daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Son derece şık aynalar yaratıcı ev dekorasyonu fikirleri arayanlar için uygundur.

Koleksiyonlardan Faydalanın

Ev dekorasyonunda kendinden bir parça olsun isteyenler için ideal bir dekoasyon fikridir. Koleksiyonunu yapmakta olduğunuz parçaları evinizde kullanabilirsiniz. Bu oldukça hoş bir görünüm kazandıracaktır. Tarihi eşyalar, taş koleksiyonu, müzik aletleri vb. parçalar evin havasını değiştirecektir.

Farklı Kültürlerden İlham Alın

Farklı kültürlerden yararlanmak ev dekorasyonu için son derce faydalıdır. Tek bir kültüre bağlı kalmak yaratıcı fikirler ortaya çıkarmaya engel olabilir. Bu yüzden ne kadar fazla kültürden faydalanılırsa o derece daha hoş bir görünüm kazanılabilir. Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri noktasında açık fikirli olmalısınız.

Ahşap Detaylara Yer Verin

Yaratıcı ev dekorasyon fikirleri arayan kişiler ahşap dekorasyon malzemelerini sıklıkla tercih etmektedir. Ahşabın her şey ile uyumlu olması ve ortama bambaşka bir görünüm kazandırması dolayısıyla sıklıkla kullanılır. Eve oldukça ferah bir görünüm kazandırmaktadır.

Evi Bir Bütün Olarak Düşünün

Evin her parçasını farklı farklı dekore etmek zor olacaktır. Bu yüzden evi bir bütün olarak düşünmek daha iyi sonuç verir. Aynı zamanda evin daha uyumlu olmasını sağlar. Genel estetiği sağlamak açısından önemlidir. Fakat evin her parçasında farklı görünüm sevenler için de yumuşak geçişler oldukça gereklidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu