Cinsel Yaşam & SağlıkYaşam ve Güzellik

Gerdek Gecesi Pozisyonları

Evlilik kararı alan çiftlerin ilk cinsel birlikteliği yaşayacakları evlilik akşamındaki geceye gerdek gecesi, diğer ismiyle zifaf gecesi veya ilk gece denir. Çiftler ilk cinsel deneyim öncesinde bilmediği, merak ettiği veya kulaktan dolma öğrendiği cinsellikle ilgili bilgileri araştırmalıdır. Gerdek gecesi nedir, ilk gece neler yaşanılır, ön sevişme nedir, kızlık zarı nedir ve nasıl yırtılır, ilk gece çok ağrı olur mu, ilk gece kanama olmaması ne demek, gibi konularda yapacakları araştırma hem ilk gecede daha bilinçli olmalarını, hem de yaşayacakları korku, kaygı ve stresin azalmasını sağlayacaktır. Evlilik hazırlığını tamamlamak üzere olan çiftlerin gerdek gecesi ile ilgili merak ettiği şeylerden biri de cinsel birleşmenin hangi pozisyonlarda yapılacağıdır. Birleşme sırasında hangi pozisyon alınacağı, pozisyon sırasında çiftlerin birbirleriyle uyumu oldukça önemlidir.

 

Misyoner pozisyonu

Bu pozisyon evlenince ilk gece pozisyonları içerisinde birinci sırada bulunan pozisyondur. Çünkü, çiftlerin yüz yüze olması ve partner ile son derece yakın temasta olmayı sağlayan bir pozisyon olma özelliğinde. Misyoner pozisyonu siz değerli okurlarımıza gerdek gecesi ilk cinsel birleşmede tavsiye ettiğimiz yegane pozisyondur. Yüz yüze yakın temasta bulunmak evlilikte cinsel yaşamda oldukça önemli. Çiftlerin sosyal yaşamlarında da birbirlerine yakınlık göstermeleri üzerine psikolojik etkisi var.

Widely Opened Pozisyonu

Bu pozisyonda erkek dizleri üzerinde oturur durumda iken  kadın da bacaklarını tam açarak uzanır. Yani kadının kalçası erkeklerin bacakları üzerindedir. Kadının bacakları açık olduğu için ağrı daha az olur. En rahat gerdek gecesi poziyonlarından birisidir.

Kaşık Pozisyonu

Kaşık pozisyonu çiftlere sunduğu rahatlık ve tutkudan dolayı vazgeçilmez bir ruha sahip. Hızlı ve sert bir deneyimden ziyade yumuşak ve samimi anların tadını çıkarmanıza olanak tanıyan bu pozisyonda kadının bacaklarını hafifçe kırarak yan yatması, erkeğin de kadının arkasına yatması gerekiyor. Bu şekilde tutkuyu artıran ten teması maksimum seviyeye ulaşıyor. Kaşık pozisyonunda erkeğin ellerinin boşta olması kalça, göğüs ve boyun gibi partnerinin cinsel istek uyandıran noktalarına dokunmasını da kolaylaştırıyor. Çiftler arasındaki güvene ve şehvete vurgu yapan bu pozisyonda kendinizi uzun bir seks deneyiminin içinde bulabilirsiniz.

Magic Mountain Pozisyonu

 

Bu pozisyon yandan bakıldığında w gibidir. Kadın ve erkek birbirlerinin yüzlerine bakar durumda oturur, bacaklarını birbirlerinin koltuk altından geçirerek dışarıdan bakıldığında w gibi bir pozisyon alırlar. Kolları zeminden destek alabilir ve birbirlerinin yüzlerini görebilir olması bu pozisyonun avantajlarındandır.

Ters Kovboy

Partneriniz yatakta uzanırken siz üste geçin ancak bu pozisyonda sırtınızı ona dönmüş olun ve onun ayak bileklerinden güç alarak hareket edin. Her ikiniz için de tahmin edebileceğinizden çok daha fazla zevkli olacak bu pozisyon; sizin için hem kalçanızı hem baldırlarınızı hem de kollarınızı şekillendirebileceğiniz bir egzersiz olacak.

Leapfrog Pozisyonu

Birdirbir yapmak için, sadece normal köpek tarzı pozisyon yani bu adam siz dizlerinin arkasındayken arkanızda dizlerinin üzerindeyken diktir. Dirseklerinizin üzerinde olmak yerine, köpek stili yaparken olduğu gibi, yukarıdaki resimde olduğu gibi göğsünüzü ve yatağınıza yaslanın. Poponuzu havaya itmek, erkeğinizin size kolayca girmesini sağlar. Adamın bacakları senin içinde birbirine yakın olacak. Adamınız içeri ve dışarı doğru iterken ellerini sırtınıza koyabilir veya daha güçlü seks için daha fazla güçle itebilmesi için kalçalarınızı tutabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.