Cinsel Yaşam & Sağlık

İlk İlişkiden Sonra Kaç Gün Ara Verilmelidir ?

İlk kez cinsel ilişkiye girecek ya da girmiş olan kişilerin aklında bazı soru işaretleri olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de ilk ilişkiden sonra kaç gün ara verilmeli? Olmaktadır. Erkekler için bu konunun herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Ancak kadınlarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. İlk ilişki sırasında kızlık zarının yırtılması sonucunda kanama meydana gelmesi son derece olağandır ve korkulmasına gerek yoktur. Ancak tekrar ilişkiye girme durumunu bu kanamanın durumu belirlemektedir. Eğer vajinadan akan kan akışı devam ediyorsa ikinci bir cinsel birleşme yapılması tavsiye edilmemektedir. Fakat kanama durduysa karar tamamen size aittir. Aynı gün içerisinde tekrar ilişkiye girmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

İlk kez ilişkiye giren kadın ne hisseder ?

Daha önce cinsel ilişki yaşamamış olan kadınlar da birçok konuyu merak edebilmektedir. Akla gelenlerden birisi de ilk kez ilişkiye giren kadın ne hisseder? Olmaktadır. Bu noktada partnerin davranışları çok büyük önem taşımaktadır. Normal şartlarda da ilk ilişkide kadının çok fazla acı yaşaması beklenen bir durum değildir. Ancak vücut buna hazır değilse bazı problemler yaşanma ihtimali vardır. O nedenle ilişki öncesi ön sevişme son derece önem kazanmaktadır.  Örneğin öpüşme, okşama ve oral seks gibi hamleler sayesinde yeterli vajinal ıslaklık sağlanmış olacaktır. Bu da ağrı yaşama ihtimalini en aza indirecektir. İlk ilişkisini yaşayan kadın böylelikle ağrı ve acı yaşamadan zevk alma hissini yaşayacaktır.

Erkekler ilişkiye girince bağlanır mı?

Kadın ve erkek arasında yaşanan duygusal ilişki bir süre sonra farklı durumlar ortaya çıkarabilmektedir. İki taraf için de cinsellik çok doğal bir ihtiyaç haline gelmektedir. Arada oluşan tensel çekimler ve karşılıklı duyulan sevgi nedeniyle hormonlar hareke geçmektedir. Bu noktada kadınların merak ettiği soru erkekler ilişkiye girince bağlanır mı? Olabilmektedir. Yaygın kanının aksine erkeklerin hepsi seks bağımlısı değildir. Bu nedenle sadece cinsel ilişki yaşamak bağlanmak için yeterli olmayacaktır. Aşk ve sevgi olmadan yaşanacak birleşmeler ihtiyaç gidermekten öteye gidemeyecektir. Bu sebeple erkek kadına karşı ilgi duyuyor ve onu hayatının bir parçası olarak görüyorsa ilişkiden sonra çok daha fazla bağlanması mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.