Gezi

Paris Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paris, dünyanın en ikonik şehirlerinden biridir. Yüzyıllardır gezginlerin uğrak yeri olmuştur ve günümüzde de popülaritesini korumaktadır. Şehir zengin bir tarihe sahiptir ve güzel mimarisi ve manzaraları ile tanınır. Aynı zamanda dünyanın en iyi restoranlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. İster turist olun ister ikamet edin, Paris’te görülecek ve yapılacak bir şey var.

Işıklar Şehri Paris, dünyadaki en ikonik ve sevilen destinasyonlardan biridir. Yüzyıllardır önemli bir kültür merkezi olan bir sanat ve tarih şehridir. Eyfel Kulesi ve Notre Dame Katedrali gibi ünlü simge yapılarından Montmartre ve Belleville gibi hareketli mahallelerine kadar Paris’te görülecek ve yapılacak çok şey var. Ziyaretçiler, Louvre veya Musée d’Orsay gibi şehrin birçok müzesini keşfedebilir veya Tuileries Bahçesi veya Versailles Sarayı gibi romantik eski binaları gezebilir. Les Halles veya Rue Mouffetard gibi Paris’in ünlü pazarlarından bazılarında alışveriş yapmak, Michelin yıldızlı restoranlarından birinde görkemli bir yemeğin tadını çıkarmak veya sadece evinize yakın bir parkta dinlenmek için sonsuz fırsatlar var.

Paris Hangi Ülkededir?

Paris, Fransa ülkenin kuzey kesiminde yer almaktadır. Kuzeyden güneye yaklaşık 125 mil ve doğudan batıya yaklaşık 70 mil uzanır. Şehir bir dizi ağaçlık tepe ile çevrilidir ve içinden geçen birçok su yolu vardır. Paris, MÖ 50 civarında Galyalılar tarafından Lutetia adı verilen oppidum olarak kuruldu. Romalılar MÖ 25 civarında devraldı ve savaş tanrıları Mars’tan sonra Paris olarak yeniden adlandırdı. MS 843’te Vikingler, Île de la Cité’ye (Şehir Adası) yerleştiler ve 1067’de tahkimata yol açan Paris’i yağmalamaya başladılar. Fransa-Prusya Savaşı, Paris bir dizi feodal bey tarafından yönetildi.

Paris’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Paris’e uçmak nispeten kısa bir uçuş süresidir, ancak yolculuğu olabildiğince sorunsuz hale getirmek için bilmeniz gereken birkaç şey var. Dikkate alınması gereken ilk şey havayolunuzdur. Türkiye ile Fransa arasında uçan iki ana havayolu, her ikisi de Economy Class, First Class ve Business Class dahil olmak üzere birçok farklı bilet türü sunan Türk Hava Yolları ve Lufthansa’dır.

Havalimanları söz konusu olduğunda, Türkiye’den Fransa’ya uçuşlar için İstanbul Atatürk Havalimanı birincil destinasyondur. Ancak, iki ülke arasında daha doğrudan bir rota arıyorsanız Paris-Charles de Gaulle Havalimanı en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Paris’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Paris, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir ve dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Şehir, kısa sürede veya daha uzun bir süre içinde tadını çıkarabileceğiniz birçok farklı cazibe merkezine sahiptir. Bazı önemli noktalar Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi ve Versay Sarayı’dır. Ayrıca, ünlü Moulin Rouge ve Pigalle gece kulüpleriyle Montmartre Mahallesi ve hareketli barları ve restoranlarıyla Latin Mahallesi gibi Paris’te ziyaret edilecek çok sayıda ilginç yer vardır.

Sonuç olarak, Paris zengin bir tarihe sahip güzel bir şehirdir. Hem turistler hem de bölge sakinleri için ziyaret etmek için harika bir yer ve her zaman görülecek yeni bir şey var. İster ünlü lüks mağazalarda alışveriş yapmak ister ünlü simge yapılarını keşfetmek istiyor olun, Paris’te herkes için bir şeyler vardır. Bu nedenle, bölgede iseniz, kontrol ettiğinizden emin olun!

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.