GüzellikYaşam ve Güzellik

Fazla Alınan Kaş Ne Kadar Sürede Uzar ?

En Hızlı Kaş Nasıl Uzar ?

Fazla alınan kaş ne kadar sürede uzar sorusu üzerine yapılan araştırmalar bulunmaktadır. Bu soruya cevap verilecek olursa, insanların vücut yapısına ya da genetik yapısına göre sürelerde değişiklik gözlenebilir. Ancak genel itibari ile 15 gün içerisinde fazla alınan kaşlarda uzama görülmektedir. Tam olarak kaşların eski hâline dönebilmesi için ise, 1 ay gibi bir süre gerekli olmaktadır. Kaş kökleri hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebepten kaşların cımbız ile alınması, köklerin zarar görerek geç uzamasına neden olabilir.

KAŞ AYDA KAÇ CM UZAR?

Kaşların ayda kaç cm uzadığı da merak edilen konular arasında yer alır. Genellikle kaşlar günlük olarak, 0.15 ya da 0.21 mm aralıklarında bir uzama gerçekleştirmektedir. Bu durum kişilerin genetik özelliklerine ve vücut yapılarına göre farklılık göstermektedir. Ancak ortalama uzama süreleri belirtilen şekilde olmaktadır. Bu noktada kaş ayda kaç santim uzar sorusuna cevap verilecek olursa, 1-1,5 cm arasında uzama gösterebilir.

KAŞ TEKRAR ÇIKAR MI?

Normal şartlarda alınan kaşların 15 gün içerisinde çıkmaya başladığı gözlemlenmektedir. Ancak bazı nedenlerden dolayı kaşların dökülmesi sonucunda, dökülen kaşların tekrar çıkıp çıkmayacağı araştırılmaktadır.  Bu noktada kaş dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin uygulayacağı bazı yöntemler sayesinde, kaşların tekrardan çıkabilmesi olanağı sağlanabilir. Evde de uygulanabilen bu yöntemler, oldukça basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Aloe vera, hindistan cevizi ve hint yağı gibi ürünler, kaşların daha sık bir şekilde olmasına olanak sağlamaktadır. Kaş dökülmesi sorunu, bazı insanlarda vitamin eksikliğinden de kaynaklanabilir. Bu noktada B12, çinko, demir, omega 3 açısından zengin besinlerin tüketilmesi kaş dökülmesi sorununu çözerek, kaşların tekrardan çıkmasına destek olur.

EN HIZLI KAŞ NASIL UZAR?

Fazla alınan kaş ne kadar sürede uzar ve en hızlı kaş nasıl uzar soruları özellikle kadınlar için gündemde yer alan sorular arasında gösterilebilir. Kaşların hızlı bir şekilde uzayabilmesi için, kaşlara masaj yapılması, bakım yağı kullanılması ve doğru besinlerin tüketilmesi gerekir. Bu yöntemler sayesinde kaşların uzama süresini daha kısa bir hâle getirebilmek mümkün olur. En hızlı kaş uzama yöntemleri detaylarıyla açıklanacak olursa, şu şekilde sıralanabilir;

  • Kaş bölgesine masaj yapılması gerekir.
  • Daha çok protein tüketimi gerekir.
  • Vazelin ile bakım yapılmalıdır.
  • Hint yağı kullanılması önerilmektedir.

Belirtilen yöntemler sayesinde kaşların en kısa sürede uzaması sağlanır. Kaş dökülmesi sorunu yaşayan ya da fazla kaş alan kişiler, bu yöntemleri uygulayarak tekrardan gür olan kaşlara ulaşabilme imkânı elde edilebilirler.

7 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.