Teknoloji

İphone Rahatsız Etme Modunda Telefon Meşgul mu Çalar?

iPhone’un birbirinden farklı özellikleri bulunan telefonlarındaki, kullanışlı özelliklerinden bir diğeri ise rahatsız etme modudur. Bu özellik sayesinde kullanıcılar aramaların ve mesajların seslerini belli bir süre kısıtlayabilmektedir. Ancak iPhone kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan bir tanesi iPhone rahatsız etme modunda telefon meşgul çalar mı sorusudur. Bu moda alınan telefonlarda, aramalar bir kez çalarak meşgule düşebilir. Bazı durumlarda ise direk meşgule düşme gibi durumlar söz konusudur. Aramalar telefon ekranında bir kez görünüp kaybolmaktadır. Böylelikle rahatsız etme modunda aramalar ve mesajlar sessize alınacak ve bildirimler görünmeyecektir.

Rahatsız Etme Modunda Ne Olur?

Çoğu zaman yalnız kalmak istendiğinde veya biriyle konuşmak istemediğinde telefonu sessize alma isteği doğmaktadır. iPhone ve Android telefonlarda 2012 yılından beridir kullanılan rahatsız etme modu, bu noktada kullanıcıların işine yaramaktadır. Kullanıcılar istedikleri bir kişiyi veya bir grubu rahatsız etme moduna alarak, o kişiden gelecek aramaları ve mesajları sessize almaktadır. Telefonun bu kişiler için meşgul olması, tam da kullanıcıların istediği şeydir. Yani kısaca rahatsız etme modunda mesajlar, aramalar ve bildirimler sessize alınmaktadır.

 

İphone Rahatsız Etme Modu Ne İşe Yarar?

iPhone rahatsız etme özelliği ile cihazlarda özelleştirmeler yapılabilmektedir. Yapılan ayarlamalar sayesinde istenen aramalara isim verilebilir, istenmeyenler meşgule alınabilir. Kullanıcıların en çok merak ettiği sorular arasında, iPhone rahatsız etme özelliği ne işe yarar ve iPhone rahatsız etme modunda telefon meşgul mu çalar gibi sorular yer almaktadır. Gerekli ayarlamalar yapılarak istenmeyen aramalar için telefon meşgule alınabilir. Böylelikle kullanıcıların istenmeyen aramalara cevap vermemesi sağlanır. Bu mod sayesinde karşı tarafa, telefonun meşgul imajının verilmesi mümkündür. Kullanıcılar cihazın ayarlar bölümünden, istedikleri ayarlamaları elle veya zamanlanmış bölümler üzerinden sistematik olarak gerçekleştirebilirler.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.