Otomobil

Land Rover Discovery Sport

Land Rover Discovery Sport, İngiliz otomotiv şirketi Land Rover tarafından üretilen orta boy lüks bir SUV’dur. Modern tasarımı, yenilenen teknolojileri ve genlerindeki üstün arazi kabiliyeti ile Discovery Sport, 1.5lt 300 BG Plug In Hybrid ve 2.0lt 163 BG Dizel motor seçenekleri ile En güzel anlarınızı Discovery Sport ile beraber keşfedeceksiniz. Araba ilk olarak 2014 yılında piyasaya sürüldü ve Land Rover Defender‘dan sonra piyasaya sürülen ilk model oldu. Discovery Sport 1731 mm yüksekliğe, 1848 mm genişliğe ve 4798 mm uzunluğa sahiptir.

Land Rover Discovery Sport sadece bir arazi aracı değil, aynı zamanda hidrolik direksiyonu, bağımsız süspansiyonu ve mükemmel performansı ile yolda keyifle kullanabileceğiniz şık bir araçtır. Land Rover Discovery Sport, 2015 yılında piyasaya sürülen orta boy bir SUV’dur. Araba, lüks, zarif ve konforlu bir araç olarak tasarlanmış olmasına rağmen, her türlü arazi aracı olma özelliğine sahiptir. Sonuç olarak Discovery Sport, kardeş modellerinden daha az arazi kabiliyetine sahip.

Land Rover’ın Discovery Sport ile alıcıları yabancılaştırma konusunda endişelenmesine gerek yok çünkü incelik ve konfor arayan potansiyel müşterileri hedefliyor. Arazi yetenekleri arayan müşteriler, Range Rover Evoque veya Range Rover Velar gibi daha dayanıklı modelleri tercih edecek.

Land Rover’ın Discovery Sport stratejisi, araçlarının yolda iyi olmasını isteyen ancak aynı zamanda arada bir arazi yollarında da kullanabilmelerini isteyen alıcıların ilgisini çekmektir.

Land Rover Discovery Sport sadece üç yıldır satışta, ancak Jaguar, Mercedes ve Audi gibileriyle daha fazla rekabet edebilmesi için şimdiden kendine has bir aura yarattı. Land Rover Discovery Sport, serilerindeki en yeni SUV’lardan biridir. Birkaç farklı donanım seviyesinde sunulan daha küçük, yakıtı daha verimli kullanan bir SUV.

Automotive News‘teki otomotiv uzmanları, 2022 Land Rover Discovery Sport‘un önemli ölçüde daha hafif ve daha verimli olacağını tahmin ediyor. 2022 Land Rover Discovery Sport’un bu hedeflere ulaşmak için yeni bir süspansiyon sistemine, daha hafif bir şasiye ve daha küçük bir motora sahip olduğu bildiriliyor. Ayrıca 2022 Land Rover Discovery Sport, bir seçenek olarak otonom sürüş özelliği sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.