Uncategorized

Nasıl Gayrimenkul Danışmanı Olunur?

Çok fazla yanılgılardan söz edilebilir. Bu işe ilk giren kişiler her gayrimenkulü portföylerine almak isteyebilirler. Piyasada bulunan satışlar, konumların avantaj ve dezavantajları tüm konular ele alınmalıdır. Mal ve ofis sahibinin satış baskısı altında sıkışıklıklar oluşabilir. Ve türlü özensizliklerle bu satış gerçekleşemez. Her taraf mağdur kalabilir.

Öncelikle bulunulan pazar çok iyi araştırılmalıdır. Ortalama fiyatlar ve yerel olan gayrimenkul piyasasını bilmek size, müşterilerinize daha iyi fiyatları sunmanıza olanak sağlar. Çevrenizdeki kişilerin ve müşterilerinizin ileriki zamanlarda sizi tavsiye etmelerini istiyorsanız daha iyi fiyatları ve en güzel hizmeti sunmak zorundasınız.

 Çevre Araştırması

Çevre. Yeni müşteriler kazanabilmenin en iyi yolu lokasyonunuza yakın olarak iyi bir sosyal çevre oluşturmalısınız. Bu esnada sosyal medyada oluşturacağınız geniş bir ağ, sağlam bağlantılar edinmeniz adına fayda gösterecektir.

 Geliştiriciler İle İrtibat

Emlak geliştiricileri ile mutlaka tanışmanız gerekir. Mimar, avukat, yatırımcı ve bazı müteahhitler ile ağınızı genişletin. Yeni irtibatlar kurarak o kişilerle iletişime geçin. Müşteri skalanızı, satış fiyatlarınızı ve tavsiyelerinizi birebir görüşmelerinizde onlara sunun. Geliştiriciler ile birlikte çalışıyor olmak daha iş akışı adına hareketlilik kazandıracaktır.

İlk görüş önemlidir. Kıyafetlerinizi baştan aşağı yenileyin. Gayrimenkul danışmanlarının profesyonel giyimli, düzenli ve temiz olmaları şart. Rahat pantolonlar rahat ayakkabılar, koyu ve açık renkli takım elbiseler, kravat, etek, ceket, şık elbiseler, kartvizitlik, tükenmez kalem gibi aksesuarlara sahip olmalısınız. Kartvizit tasarımınız dahi bu işte çok önemlidir. Fazla detay göz yoracağı gibi yazı stillerine önem verilmesi gerekmektedir.

Her sektörde olduğu gibi danışman olarak kendinizi geliştirmek için uğraşın. Eğitim almaya devam edip aldığınız eğitimlerle kendinize sürekli olarak katkıda bulunmalısınız. Emlakçılıkta başarı sağlayabilmek için sektörel bilgiye, tam bir donanıma, yönetici bazında becerilere, girişimci bir ruha, sağlam iletişim gücüne, kitlesel ve geniş bir çevreye sahip olmanız gerekir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.