Otomobil

Araba Kış Bakımı

Kış, arabanız için zorlu bir mevsimdir bu yüzden araba kış bakımını ihmal etmemeniz gerekmektedir. Pahalı ve zaman alıcı onarımlardan kaçınmak için gerekli hazırlıkların yapılması önemlidir.

Arabanızı kışa hazırlamanın en iyi yolu motorunun, lastiklerinin, frenlerinin ve diğer parçalarının bakımlı olduğundan emin olmaktır. İşte uygulayabileceğiniz bazı adımlar:

  • Kış lastiğinizi yaz ayları bittikten sonra 4 Lastiğinize uygulanmalıdır
  • Tüm kış boyunca lastiklerinizi doğru şekilde şişirin: Kış mevsiminde lastik basıncı, 2.4 bar 35 Psi olarak ayarlanmalıdır.
  • Dondurucu havalar başlamadan önce tüm kapı kilitlerini yağlayın
  • Elektrik kablolarını veya hortumları aşındırmadan önce kaputun altındaki yollardan kaputunuza sıçrayan tuzu çıkarın
  • Arabalarınızı, üzerlerinden yollardan kaputunuza sıçrayan tuzu temizlenene kadar yıkayın

Kar yağmaya başlamadan önce arabanızı yıkayacaksanız eğer yıkama işleminden sonra kurutma adımına özen gösterin ve çok dikkatli olun camlarda herhangi bir nem belirtisi olup olmadığına bakın aynı zamanda kapıların yağ durumuna dikkat edin. !

Arabanız Kış yolculuğuna Hazır mı ?

Arabanız Kış yolculuğuna Hazır mı ?

Uzun yorucu bir kış yolculuğuna çıkıyorsunuz saatlerdir klimanız açık ve kar dışarıda yağıyor. Siz sürücü koltuğunuzda rahat ve sıcak bir şekilde seyahat ederken arabanız tüm bu süreci bu zorlu koşulda devam ettiriyor. Bu tür durumlarda arabanızı her 45 dakikada bir dinlendirmenizde fayda var. Eğer bu imkana sahip değil iseniz en azından her 45 dakikada bir Klimanızı kapatıp 15 dakika dinlenmesine izin verin.

Kış, araç sahiplerinin araçlarına özel bakım göstermelerini gerektiren bir mevsimdir. Bu makale, önleme ve araba kış bakımı için ipuçları hakkında konuşacağız.

Araç sahipleri, soğuk ve kaygan kış havalarında araçlarının bakımını yapabilmek için kış gelmeden gerekli hizmetleri almalı. Arabanızda yeterli yakıt, yağ ve antifriz olduğundan emin olmanız gerekir. Soğuk havalar başlamadan önce lastiklerinizin yanı sıra frenlerinizi ve akünüzü de kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Bazı insanlar yılın sadece üç ayı gerekli olacak bakımları yapmaktan çekiniyorlar ve gerçekten bu parayı harcamaya deyip değmeyeceğini merak ediyorlar. Ancak bu süre zarfında meydana gelen tüm tehlikeler (kaygan yollar, buzlu yüzeyler) ve bunlardan kaynaklanabilecek hasar göz önüne alındığında, bu bakımların çok gerekli olduğu ve temel düzeyde yasal bir zorunluluk olduğu gerçeğini göz ardı edebiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.