Keşfet

Akıllı Vida Farkı Nedir?

Günümüzde birçok vida çeşidi bulunmaktadır. Son dönemlerde en çok kullanılanlar ise akıllı vidalardır. Dolayısıyla akıllı vida farkı nedir? Konusu merak edilmektedir. Normal vidalarda kullanım yapılacak alanda öncelikle bir delik açılması gerekmektedir. Bu da matkap yardımıyla yapılabilmektedir. Bu sebeple ekstra çaba ve zaman harcamak anlamına gelir. Akıllı vidaların farkı ise burada ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir ek delme işlemine gerek kalmaz. Özel yapısı ve ucu sayesinde kendi yolunu açar. Direkt olarak boşluğa yerleşir ve kendi kendine sıkışma işlemi tamamlanmış olur.

Akıllı vida nerelerde kullanılır?

Bir diğer adı matkap uçlu vida olan akıllı vidalar birçok alanda tercih edilmektedir. Bu sebeple akıllı vida nerelerde kullanılır? Sorusu araştırılmaktadır. Sandviç panel ve trapez gibi malzemelerin çelik yapılara sabitlenmesi için sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca alçıpan, çeşitli levhalar ve metal montajı için de çokça ihtiyaç duyulmaktadır. Akıllı vidalar taşıyıcı sistemlerin kurulumlarında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Akıllı vida demiri deler mi?

Akıllı vida demiri deler mi? sorusuna yanıt ise evet olacaktır. Özel yapısı sayesinde demir içerisine rahatlıkla girmekte ve sıkıştırma yapılabilmektedir.

Akıllı vida betona girer mi?

Akıllı vida betona girer mi? konusu da öğrenilmek istenebilir. Bu soruya da cevap evet olmaktadır. Herhangi bir dübel ihtiyacı olmadan beton, gaz beton, taş ve tuğla gibi ve malzemelere girebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.