Teknoloji

iPhone Telefonda True Tone Nedir ?

Apple tarafından tasarlanarak üretilmekte olan iPhone telefonda true tone nedir ? ne ise yarar sizler için araştırıp ele almak istedik. İphone true tone aslında oldukça önemli olan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özellik ile birlikte iPhone kullanıcıları cihazlarının ekran parlaklığını kontrol altına alabilirler. İphone true tone aynı zamanda göz sağlığınızın korunmasında yardımcı olur. Bunun yanı sıra ekranınızda renk sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. True Tone özelliğini aktif hale getirmek istiyorsanız aşağıdaki maddelere uyum sağlamanız gerekmektedir. iPhone telefonda True Tone özelliğini aktif hale getirmek için:

  • iPhone ayarlar kısmına giriş yaptınız
  • Ayarlar kısmından ekran ve parlaklık kutusuna dokununuz.
  • Burada karşınıza True Tone butonu çıkacaktır.
  • True Tone butonunu gri renkten yeşil renge kaydırdığınız zaman True Tone özelliğini tamamen aktifleştirmiş  olursunuz

 

 iPhone true tone özelliği ne işe yarar ?

Yazımıza iphone true tone özelliği ne işe yarar sorusu ile devam etmek isteriz. Bu noktada özellikle ifade edilmesi gerekir ki iphone telefonlarda true tone özelliği ekran parlaklığının ayarlanmasında ve ekranların renk sıcaklıklarının  kontrol altına alınmasında yardımcı olmaktadır. Ekran parlaklığını doğru gamada  iphone true tone özelliği ile ayarlayamazsanız  gözleriniz çabuk kurur. Bu sebepten dolayı gözlerinizin çabuk kuruması sağlığınızı olumsuz anlamda etkiler. Bu noktada iphone true özelliğinin oldukça fazla avantajı vardır.

 

True tone çalıştığını nasıl anlarız ?

Milyonlarca iphone kullanıcısı  özellikle ifade edilmesi gerekir ki İPhone true tone çalıştığını nasıl anlarız  sorusunun cevabını oldukça fazla merak etmekte. Bunun için ayarlar seçeneğine girerek. Ekra ve parlaklık seçeneğine tıkladığınızda karşınıza True Tone butonu çıkacaktır. Burada  true tone butonunu gri ise yeşil renge dönüştürmeniz gerekmektedir. Eğer gri ise true tone aktif halde değildir.

 iPhone true tone hangi modellerde ?

İphone kullanıcıları iPhone true tone hangi modellerde var sorusunun cevabını oldukça fazla merak etmektedir. Bu noktada özellikle  belirtilmesi gerekir ki eğer telefonunuz iphone 8 altında bir iphone modeli ise ne yazık ki iphone true tone modelini kullanma hakkına sahip değilsiniz. Cihazınız bu özllik ile sürümlülük göstermez. Bunun yanı sıra iphone true tone özelliği iPhone 8 ve bir üst modellerde, iPad Pro (9,7 inç), iPad mini (5. nesil).iPad Pro 12,9 inç (3. nesil), Pad Pro 12,9 inç (2. nesil), iPad Pro 10,5 inç, , iPad Air (3. nesil) ve iPad Pro 11 inç modellerde yer alması ile bilinmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.