Keşfet

Muhabbet Kuşu Kaç Gün Sonra Yumurtlar?

Muhabbet kuşu bir seferde çok sayıda yumurta verebilmektedir. Besleyen kişiler ise muhabbet kuşu kaç gün sonra yumurtlar? Konusunda fikir edinmek isteyebilir. Uygun ortama sahip olan bir kafeste dişi ve erkek muhabbet kuşlarının çiftleşmesi beklentisi oluşur. Bu çiftleşme gerçekleştikten yaklaşık 12-15 gün sonra yumurtlama işlemi gerçekleşir. Dişi kuş, yavrular sağlıklı bir şekilde yumurtadan çıkana kadar kuluçkaya yatar. Genellikle tek seferde 4 ile 6 kez yumurta vermektedir.

Muhabbet kuşu hamile olduğu nasıl anlaşılır?

Yavru muhabbet kuşu sahibi olmak isteyenler için yumurtlama dönemi oldukça önemlidir. Bu nedenle muhabbet kuşu hamile olduğu nasıl anlaşılır? Konusu merak edilebilir. İlk belirtilerden birisi dişinin yuvayı hazır hale getirmeye çalışmasıdır. Kafese yerleştirilen yumurtlama alanını sıkça gagalar ve temizlik yapar. Bir süre sonra ise bu bölümden dışarı çıkmamaya başlar. Buna uyku süresi de dâhildir. Ek olarak soluk alıp vermesi hızlanır. Ayrıca görünüşünde de değişiklikler meydana gelir. Kuyruk ve kanatları aşağıya doğru eğik durmaya başlar. Kilo alımı gerçekleşebilir. Yumurtlama öncesi arka bölümünde şişlikler ortaya çıkabilir. Dışkı boyutları da büyümeye başlar. Beslenmede de farklılıklar gözlemlenir. Kuşların en çok sevdiği kalamar kemiğinin tüketimi bu dönemde artabilmektedir.

Muhabbet kuşları hangi aylarda çiftleşir?

Muhabbet kuşları hangi aylarda çiftleşir? Sorusuna da yanıt aranabilmektedir. Muhabbet kuşlarının çiftleşmesi için belirli bir ay yoktur. Sadece erkeklerde genellikle yaş olarak 8. ayın dişilerde ise 6. ayın doldurulmuş olması yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.