Anne ve Bebek

Anne Sütü ve Mama ile Beslenen Bebekler Arasındaki Fark Nedir ?

Anne sütü ve formül mama arasındaki farkı anlamak için öncelikle her birinin belirgin olarak ne sağladığını anlamak önemlidir.

Anne Sütü Nedir ?

Anne sütü ve mama iki farklı şeydir. Anne sütü özellikle diğer yiyecekleri sindiremeyen bebekler içindir. Anne sütü, bebeğin büyümesine ve sağlıklı hücreler geliştirmesine yardımcı olan bir dizi protein, yağ, karbonhidrat ve vitamin içerir. Buna karşılık, bir formül mama bu besinlerden bazılarını içerir, ancak anne sütü kadar fazla değildir.

Hangisi Daha İyi; Anne Sütü mü ? Formül Mama mı ?

Popüler inanışın aksine, bebekler için daha iyi veya daha kötü yiyecek türü yoktur. CDC‘ye göre anne sütü ve formül mama besinsel olarak eşdeğerdir ve hastalıklara karşı aynı korumayı sağlar. Anne sütü ve formül mama arasındaki tercih ebeveynler tarafından yapılmalıdır.

Bununla birlikte, bazı araştırmalar, anne sütündeki yağ tüketiminin artması nedeniyle anne sütüyle beslenen bebeklerin formülle beslenen bebeklere göre daha hızlı kilo aldıklarını bulmuştur. Bu nedenle, sağlıkları söz konusu olduğunda annelerin çocuklarını en az altı ay emzirmeleri önerilebilir.

Anne sütü veya mama ile beslenen bebekler arasındaki fark, anne sütünün yağ, protein, karbonhidrat ve vitamin içermesidir. Ayrıca bebeğinizi çeşitli enfeksiyonlardan koruyan iyi miktarda antikor ve mikrobiyota sahiptir.

Öte yandan formül mama ile beslenen bebekler, anne sütüyle birlikte gelen mikropları almadıkları için alerjik reaksiyon veya başka hastalıklara yakalanma riski altındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.