Uncategorized

Erkek Memesi Ne İşe Yarar ?

Her erkek ve kadında bulunan memenin işlevleri farklıdır. Bundan ötürü erkek memesi ne işe yarar? Sorusu akıllara gelebilmektedir. Kadınların aksine erkeklerde bulunan memenin herhangi bir işlevi yoktur. Sadece görüntü olarak var olmakta ve hayata bir katkısı bulunmamaktadır. Kadınlar ve erkekler benzer özelliklere sahip olsa da evrim sürecinde farklılaşmaya başlamıştır. Bu nedenle erkek doğurganlık gibi bir özelliğe sahip olmadığı için memesi de bir işe yaramamaktadır.

Erkekte süt var mı ?

Erkekte süt var mı? sorusu da merak edilebilmektedir. Erkek memeye sahip olsa da süt kanalları açık değildir. Kadınlarda gebelik durumlarında bu kanallar tetiklenmeye ve memede süt birikmeye başlamaktadır. Fakat erkekte böyle bir şey olamayacağı için vücudunda süt olması da mümkün değildir. Ancak her iki cinste de süt bezesi olduğu kesindir. Erkekte ancak bezlerin hastalık kaynaklı süt salgılaması mümkün olabilir. Buna da en büyük etken hipofiz bezinde oluşan ve prolaktin salgılayan kanser çeşididir.

Erkek memesi cinsellik ile ilgisi var mı ?

Meme uçları özellikle kadınlarda oldukça hassas olan bölümlerdir. Bu durumun erkekteki versiyonunu merak edenler erkek memesi cinsellik ile ilgisi var mı? Konusunda bilgi alınmak isteyebilir. Erkeğin memesi ya da meme ucu kadınlarda olduğu gibi çok hassasiyete sahip değildir. Bu nedenle direkt olarak cinsellikle bağdaştırılabilmesi mümkün olmamaktadır. Ancak bu durum homoseksüel erkeklerde değişkenlik gösterebilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.