GüzellikSağlık

Microblading İşlem Sonrası Kaş Çıkar Mı ?

Microblading işlem sonrası kaş çıkar mı? Konusu merak edilebilmektedir. Bu işlem esasen boyalarla yapılmaktadır. Yani saç ekimi gibi herhangi bir ekme durumu söz konusu değildir. Bundan dolayı da kaş çıkması ihtimali yoktur. Yapıldıktan bir süre sonra boyalar dökülmekte ve kaşlar eski haline dönmektedir.

Microblading nedir?

Microblading işlemi son zamanlarda oldukça popülerdir. Bu sebeple microblading nedir? Sorusu akla gelmektedir. Tanımı ise şöyledir; kaşların dolgun ve düzgün görünmesi için yapılan yarı kalıcı makyaj uygulamasıdır. Öncelikle ten rengi ve kaş yapısı analiz edilmektedir. Sonrasında kişiye özel ucu boyalı iğneler ile işlem başlamaktadır. Dövme ile benzer bir yanı vardır. Seyrek kaş sorunu yaşayanların sıkça başvurduğu yöntemlerden birisidir. Hücrelerin tekrar yenilenmesi nedeniyle 1 yıllık kullanım ömrü bulunmaktadır.

Microblading ortalama kaç TL ?

Bir diğer adı kaş kontürü olan bu uygulama güzellik merkezlerinde ve kliniklerinde yapılmaktadır. Dolayısıyla yaptıracak kişiler microblading ortalama kaç TL? Hakkında bilgi almak isteyebilir. Bu durum işlemi yapacak kişilerin uzmanlık ve deneyimlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Ortalama olarak 500 TL ile2000 TL arasında bir fiyatlandırma mevcuttur.

Microblading kaç seans?

Kaş kontürü uygulamaları tek seferde yapılamamaktadır. Bu nedenle microblading kaç seans? Konusu merak edilmektedir. Bu kıl tekniğinin uygulanması toplamda iki seanstan oluşmaktadır. Birinci seanstan sonraki zaman aralığı ise dört haftadır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.