Uncategorized

DM ne demek ?

Dm, İngilizce de direct message kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu kelimenin en çok kullanıldığı yer ise internet ortamı olmaktadır. Dolayısıyla dm ne demek? Sorusu sıkça akla gelebilmektedir. Sosyal medya platformlarını herkesin gündelik hayatında önemli bir yer kaplamaktadır. Kendi resimlerimizi, videolarımızı ya da ilgili alanlarımıza bağlı içerikleri diğer insanlarla paylaşmamızı sağlamaktadır. Bunun dışında sohbet edebilmek için de sıkça kullanılmaktadır. İşte bu aşamada dm özelliği yani bir diğer deyişle özel mesaj kısmı devreye girmektedir.

Konuşmak istediğiniz kişiyle dm üzerinden yazışabilir, fotoğraf ve video gönderimi yapabilirsiniz. Yeni insanlar ile tanışmak için de son derece avantaj sağlamaktadır. Çünkü herkesle telefon numaranızı paylaşmak istemeyebilirsiniz. Rahatsız edici aramalar ya da iletişim bilginizin farklı mecralarda yayınlanma ihtimali hoş olmayan durumlardandır. Konuşmalarınızı sadece bu platformlarda yaparak daha güvenli bir iletişim kurmanız mümkün olmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra ticari faaliyet yürüten işletmeler ile de dm üzerinden görüşebilmek mümkündür. Ürünlerle ilgili sorular ya da şikâyet bildirimleri için sosyal medya uygulamalarının dm kısmını kullanmak oldukça yaygın bir hareket olmaktadır. Çoğunlukla geri dönüş oranı ilgili sayfanın abone sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Instagram dm atmak ne demek ?

İnstagram uygulaması son derece gelişmiş bir yapıya sahiptir. Birçok eklenti ve ek uygulamalar sayesinde kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedeflemektedir. Dm özelliği de bunlardan birisi olmaktadır. Sıkça karşımıza çıkan bu ifade sonrasında Instagram dm atmak ne demek? Sorusu merak unsuru olmaktadır. En temel açıklaması ise özel mesaj gönderimi anlamına gelmektedir.

Bir kişinin ya da kurumun gönderilerine yorum yaptığınızda sizlere cevap olarak “dm üzerinden bilgi verilmiştir” verilebilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken dm kutusunu kontrol ederek size atılan mesajı görmek olacaktır. Böylece siz de karşı tarafa dm atabilir ve yazışmaya başlayabilirsiniz.

DM kutusu nedir ?

Her sosyal medya platformunun kendine has özellikleri bulunmaktadır. Hepsinin ortak noktası ise dm kutusuna sahip olmalarıdır. Bu sebeple dm kutusu nedir? Konusu gündeme gelebilmektedir. Uygulamanın içerisinde yer alan kişilerin birbirlerine özel mesaj gönderebilmesini ve bunları görüntüleyebilmesini sağlayan özelliğe dm kutusu ismi verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.