Uncategorized

Hoşgürü Ne Demek ?

Hoşgörü, kişinin mutlaka aynı fikirde olmayabileceği bir şeyi kabul etme veya katlanma yeteneğidir. Hoşgörü ne demek ? Hoşgörü, insanların deneyim ve eğitim yoluyla öğrendiği bir erdem türüdür. Doğuştan gelen değil, öğrenilen bir davranıştır. Hoşgörü evde, okullarda ve dini ortamlarda olduğu kadar diğer topluluk üyeleri ve akranları tarafından da öğretilebilir. Hoşgörü genellikle empati ve merhamet olarak bilinen bir dizi erdemin parçası olarak görülür. Hoşgörünün en yaygın biçimi, kişinin kendisinden farklı, ancak kişinin güvenliği veya hayatta kalması için tehdit oluşturmayan kişi veya gruplara tolerans göstermesidir.

Hoşgörü Nedir ?

Hoşgörü, kendinden farklı insanları kabul etme yeteneğidir. Farklı inançlara, değerlere ve uygulamalara sahip olanları kabul etme ve saygı duyma yeteneğidir. Hoşgörülü erkekler sadece diğer erkekleri değil, kadınları da kabul ederler. Kadın düşmanı veya herhangi bir şekilde cinsiyetçi biri olarak görülmek istemiyorlar. Cinsiyetleri, cinsel yönelimleri, dinleri veya etnik kökenleri ne olursa olsun toplumun tüm üyelerine saygı duyan bir kişi olarak görülmek isterler.

Hoşgörülü erkek

Bir araştırmaya göre, kadınların erkeklerden daha hoşgörülü olma olasılığı daha yüksektir. Araştırma, ortalama bir kadının diğer kültürleri ve dinleri daha fazla kabul ettiğini ve cinsel yönelim konusunda daha liberal görüşlere sahip olduğunu buldu.

Araştırma, Washington Post ile birlikte Pew Araştırma Merkezi tarafından yürütüldü. Amerikalı yetişkinlerin Müslümanlar, Yahudiler, evanjelik Hıristiyanlar, eşcinseller ve Hispanik göçmenler dahil olmak üzere çeşitli gruplar ve uygulamalar hakkında nasıl hissettiklerini inceledi.

Hoşgörülü kadın

“Hoşgörülü kadın” terimi genellikle diğer insanların inançlarına, kültürlerine ve yaşam tarzlarına karşı hoşgörülü olan bir kadını tanımlamak için kullanılır. Başkalarını ve onların söylediklerini yargılayıcı veya eleştirel olmadan kabul ediyor. Hoşgörülü kadınlar sadece başkalarının yaptıklarını değil, aynı zamanda söylediklerini de kabul ederler. Açık fikirlidirler ve konuşan kişiyi yanlış veya kötü olarak yargılamadan karşıt görüşleri dinlemeye isteklidirler.

Hoşgörü, kişinin mutlaka aynı fikirde olmayabileceği bir şeyi kabul etme yeteneğidir. Yapması kolay bir iş değil, ancak daha barışçıl bir toplum yaratmak için önemlidir. Hoşgörüye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir dünyada yaşıyoruz. Her gün farklı dinlerin, etnik kökenlerin, cinsel yönelimlerin ve diğer kimliklerin saldırıya uğradığını görüyoruz. Hoşgörü evde ve okulda öğretilmelidir, böylece insanlar, hepimiz insanız, farklılıkların ne olduğunun önemli olmadığını anlayabilsinler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.