Keşfet

En Çok Tercih Edilen Köpek Türler

En Çok Tercih Edilen Köpek Cinsleri

Köpekler insanların en sevdiği ve en yakın dostu olan hayvanlardan biridir. Bu nedenle birçok kişi evlerinde bir köpek beslemeyi tercih ediyor. Yanlız hangi köpek türünün ne kadar ilgi gördüğü de oldukça önemli bir konu. İşte en çok tercih edilen köpek türleri.

1. Golden Retriever

Golden retriever, sıcacık bir kişiliğiyle listemizde bir numaraya yerleşiyor. Bu cins köpekler, oldukça arkadaş canlısı ve enerjiktir. Aynı zamanda çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla arkadaşlık kurabilir ve evde oyun arkadaşlığı yapabilir. Golden retrieverlar çoğunlukla psikolojik olarak terapi hayvanı olanakta bilinmekte ve bununla birlikte avlanma ve su sporlarına yatkın oldukları için sahipleri için birçok farklı aktivite yapma seçeneği sunar.

2. Labrador Retriever

Golden retriever ile birlikte en çok tercih edilen köpek türleri arasında laboratuvar retriver da yer almaktadır. Bu tür köpekler arkadaş canlısı olmalarıyla bilinirler ve sahiplerine sadakatleriyle ünlüdürler. Bilhassa kolay eğitilebildikleri için de birçok insan tarafından tercih edilirler.

3. Bulldog

Eğer bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız, fakat daha küçük bir türü tercih ediyorsanız, bulldog tam size göre bir türdür. Bulldoglar oldukça minyon bir yapıya sahiptirler ancak yine de sahiplerine karşı çok sadıktırlar. British bulldog gibi bazı türleri fazlasıyla tembel olsalar da, genel olarak oldukça oyuncudurlar.

4. Yorkshire teriyeri

Yorkshire teriyeri, evde beslemek için en ideal türlerden bir tanesidir. Bu köpekler küçük olmalarına rağmen, koruma içgüdüleri fazlasıyla gelişmiştir. Ayrıca tüyleri de kesilerek daha temiz bir görünüm kazandırılabilir.

5. Boxer

Boxerlar, fiziksel olarak gösterişli bir köpek türüdür. Gün içerisinde hareketlilikleri ve enerjiklikleriyle bilinirler. Bilhassa sahiplerine karşı son derece sadık olmaları sebebiyle de çok tercih edilirler. Boxerlar aynı zamanda iyi bir korumacı olarak da kullanılabilir.

6. Chihuahua

Chihuahua, dünyanın en küçük köpek türlerinden bir tanesidir. Bu sebeple birçok insan, evde köpek beslemeye başlayacakları zaman tercihlerini ilk olarak bu türden yana kullanır. Chihuahua’lar, kısa tüylü ve Sıcak iklim koşullarına uygun oldukları için de popülerdir.

7. Poodle

Poodle, fiziksel olarak gösterişli bir köpek türüdür. Tüyleri özel bir şekilde kesilebilen Poodle’lar, bazı özel etkinliklerde adeta bir aksesuardan farksız hale dönüşebilirler. Ayrıca sosyal bir tür oldukları için, diğer hayvanlar ve çocuklarla da rahatça anlaşabilirler.

8. Alman Kurdu

Alman kurdu, büyük bir tür olmasına rağmen son derece sahiplerine karşı sadık bir türdür. Bu sebeple çoğunlukla  polis köpeği olarak kullanılır. Aynı zamanda aileler için ideal bir korumacı köpek türü olarakta bilinmektedir.

9. Beagle

Beagle, sevimli bir köpek türüdür. Dost canlısı olmaları ve kolay uyum sağlamaları sebebiyle evcil hayvan olarak oldukça popülerdirler. Ayrıca av köpeği olarak da kullanılabilen Beagle’lar, tatlı görünümleriyle birçok kişinin dikkatini çekerler.

Özet olarak, köpekler insanlar için uzun zaman önce evcil hayvan olarak tanımlanmıştır. Bu nedenle birçok farklı tür ortaya çıkmıştır ve her tür kendi özellikleri ile öne çıkmaktadır. Dolayısıyla hangi türün sizin beklentilerinize uygun olduğuna karar vermek, önce ne tür bir hayvana sahip olduğunuzu ve hangi özellikleri aradığınızı belirlemeniz gerekir. Ancak yukarıdaki türler arasından seçim yaparsanız, dost canlısı ve sadık bir tür bulmanız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.