Uncategorized

Sosyal Medyayı Aktif Kullanmak

Herkesin elinde akıllı telefon, evinde bilgisayar, tablet bulunmaktadır. Tüm bu teknolojik aygıtların olmazsa olmazı şüphesiz ki internettir. İnternet başlarda yalnızca askeri amaçlar için geliştirilmiş olmasına rağmen özellikle 2000’li yıllarla birlikte sosyal yaşamda yerini almıştır. Bugün, internet sayesinde insanların hiç bilmediği bir şeyi öğrenmek 10 saniye bile almamakta, nasıl gidileceği bilinmeyen bir yere ulaşımın ne şekilde sağlanacağı anında bulunabilmektedir. İnternetin birçok özelliğinin yanında son 10 yıla damga vuran birçok aktif katılım yapılan site ve benzeri internet oluşumları sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Tüm bu programlar sosyal medya denilen sistemi oluşturmaktadır.  

 Sosyal Medya Nedir?

En geniş kapsamıyla yeni nesil web teknolojilerinin sağladığı kullanıcı kolaylığı ile birlikte, haberleşme hızıyla yakalanan eş zamanlı ve aktif bilgi paylaşımının takip edilebilmesine olanak veren bir dijital platformdur. Sosyal Medya, alışılan mecralardan farklı olarak canlı bir platformdur. Gazete, dergi, televizyon, radyo ve diğer basılı mecralardan en önemli ayrımı eş zamanlı olarak bilgi paylaşımıdır. İki yönlü bir iletişimin getirdiği uyum seviyesi bilinen, alışılagelmiş medyanın çok ilerisinde olmaktadır. Bu yüzden de günümüzde markalar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Sosyal Medya Nasıl Doğru Kullanılır?

İletişimin, haberleşmenin bu denli kolaylaştığı bir dönemde elbette bu mecranın da olumlu olduğu kadar olumsuz yönleri vardır. Özellikle taciz içerikli, pornografik resim, video, yazılardan uzak durulmalıdır. Bu tip yazı veya resimler kullanılan cihaza doğrudan virüs sokabilmekte hatta çökertme olanağına sahiptir. Sosyal Medya, amacının gerektirdiği şekilde kullanılarak birçok internet ünlüsü yaratıldığı gibi bu tarz siteleri kullanan insanların eğlence kaynağı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.