Anne ve BebekSağlık

Yalancı Doğum Sancıları Ne Zaman Başlar ?

Hamile olan kişilerin merak ettiği sorulardan birisi de yalancı doğum sancıları ne zaman başlar ? Olmaktadır. Gebelik süresinde kadınların başına gelebilecek en büyük problemlerden birisi yalancı doğum sancıları olmaktadır. Büyük bir panik ortamı yaratmakla birlikte yoğun acı çekilmesine de neden olmaktadır. Gerçek doğum sancılarına oldukça benzeyen bu durum çoğunlukla 24. Hafta itibariyle başlamaktadır. Fakat bebeğin gelişime göre bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda öncelikle sakin kalmalı ve o an imkânınız var ise doktorunuzla telefon üzerinden görüşmelisiniz.

Uzman hekim mevcut durumunuzu sorularla tespit edecek ve buna göre sizleri yönlendirecektir. Yalancı kasılmalar rahminizin üst noktasında başlar ve sonrasında karnınızın ön kısmında yoğunlaşır. Bu kasılmalar doğuma hazırlık için vücudun sağladığı suni acılardan oluşmaktadır. Gerçek doğum sancısı ise genellikle sırt kısmından başlayarak karın kısmına gelmektedir. Bu şekilde kendiniz de durum tespiti yapabilirsiniz. Ancak yalancı olduğunu düşündüğünüz sancılar çok uzun sürer ve geçmezse en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizde fayda olacaktır.

Yalancı doğum sancıları ne kadar sürer ?

Yalancı doğum sancısı ne kadar sürer? Konusu hamilelerin bilmek istedikleri konulardandır. Bu sancı türünün ne yazık ki tam bir düzeni yoktur. Çevresel faktörler ve genetiğe bağlı olarak 1 saat sürebilir. Ya da gün boyu belli aralıklarla kasılma ve sancı şeklinde kendisini gösterebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.