Teknoloji

Sosyal Medya Siteleri Hangileridir ?

            Sosyal medya hayatımızda vazgeçemediğimiz ve günlük hayatımızda vaktimizin büyük kısmını geçirdiğimiz şeylerdir. Sosyal medya denilen siteler ise Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube’dir.

FACEBOOK

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biridir. Milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. 2004 tarihinden beri vardır. Ne kadar yeni sosyal medya sitesi çıksa da Facebook herkes için başkadır. Facebook’un gün geçtikçe kullanıcı sayısı artmaktadır. Mobil cihazlarda desteklemektedir. Bu sosyal medya ağında günlük yaptığınızı yazı veya fotoğraf ya da canlı yayın yolu ile bir çok kişi ile paylaşabilirsiniz.

 

TWİTTER

Twitter, Jack Dorsey tarafından ABD’de kurulmuştur. Milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. 2006 yılından beri vardır. Kişiler takipçilerine kendisi hakkındaki gelişmeleri Tweet yolu ile aktarır. Twitter de sohbet edebilirsiniz ve daha aklınıza gelebilecek birçok şeyi yapabilirsiniz.

 

İNSTAGRAM

Şuan da mükemmel bir patlama yaşayan Instagram’ın kullanıcı sayısında inanılmaz bir artış gözlenmektedir. Fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. Bir şey paylaşmak için ya fotoğraf, yada video gerekmektedir. 24 saat içinde kaybolan fotoğraflar ve videolar vardır. Bunlara instagram hikayeleri denmektedir. Bu platformda da sohbet edebilirsiniz. Her sosyal medya sitesi gibi, bu sitenin de uygulaması vardır. Instagram şuan halk tarafından en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir.

 

YOUTUBE

Dünyanın en büyük video izleme sitesidir. ABD’de kurulmuştur. 2006 yılında Jawed Karim tarafından kurulmuştur. Sosyal medya fenomenleri genellikle bu platformda çok izlendiklerinden dolayı ünlü olurlar. Birçok kişinin video yükleyerek para kazandığı sitedir. Milyarlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Youtube uygulaması da vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.