Keşfet

Viski Taşı Ne İşe Yarar ?

Viski, türüne göre soğuk ya da sıcak bir şekilde tüketilebilmektedir. Soğuk içilecek viskiye sahip olanlar viski taşı ne işe yarar ? Konusuna yanıt arayabilmektedir. Viski taşı, özel tekniklerle üretilen ve birçok çeşidi olan buz küpleridir. Klasik kalıplarla oluşturulan açık buzlar eridiğinde su haline gelmektedir ve tat değişime yol açar. Bu durumun önüne geçmek için ise viski taşı harika bir çözüm olmaktadır. Ekstra bir işleme tabi tutulmadan buzlukta bekletilmesi yeterlidir. Yeteri donma derecesine ulaştığında bardağa koyulabilir ve sorunsuzca soğutma işlemini gerçekleştirmektedir.

Viski soğutma taşı nasıl kullanılır?

Viski soğutma taşı nasıl kullanılır? Bir diğer merak edilen konudur.  Çok basit bir hazırlama biçimi vardır. Viski taşlarını buzluğa koyarak ortalama 2 saat bekletmek gerekir. Tamamen donduktan sonra kullanıma hazır hale gelmektedir. Avantajlarından birisi de defalarca aynı işlemin yapılabilmesidir. Kullanımdan sonra yıkayıp tekrar buzluğa yerleştirmek yeterli olmaktadır. Böylece ekonomik olarak da tasarruf elde edilmektedir.

Viski taşı erir mi?

Viski taşı erir mi? Bir diğer öğrenilmek istenen bilgidir. Viski taşları yapısı gereği erimektedir fakat bu oldukça geç gerçekleşir. Aslında erimeden kasıt içindeki sıvının sulanmasıdır. Bu taşlar özel kaplamaya sahiptir ve erise de viskiyi sulandırmamaktadır.

Viski buzdolabına konur mu?

Viski buzdolabına konur mu? Sorusuna yanıt hayır olacaktır. Çünkü tat değişimi ve bulanıklık meydana gelir. Güneş ışığı almayan bir noktada ve oda sıcaklığında saklamak idealdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp sayfayı yenileyiniz.